Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ötlet, hogy hogyan kedveltesse...

Ötlet, hogy hogyan kedveltessem meg vele a prémium tápot? (Acana, Royal Canin) Purinát szereti, arról véleményetek?

Figyelt kérdés

Ivartalanított, nagy méretű szoba cica, kis étvágyú. De több mint 4 kiló, 3 hónap múlva lesz 2 éves.

Viszont a baj, hogy fujjogja az Acanat, most próbálkoztam Royal c-al, de egyedül a Purina One-t enné, de abból aztán doszta, abból jó 65 g-ot megeszik egy nap. A többiből is, 50-55 öt meg kéne de kb. 30-nál max. abbahagyja. Acanat már nem is hajlandó. Próbáltam, hogy csak azt kap, délutánra már olyan hiszti rohamot vágott le, mint egy kisebb tigris, semmivel nem tudtuk elvonni a figyelmét sem, kapott tartalék Purinát, és rögtön kezes bárány lett. Purina meg a 800 g-jával drágább, mint a másik kettő és azok prémium tápok, legalábbis ahol vásárolni szoktam a kilója olcsóbbra jön ki. Po-t meg nem találok nagyobb kiszerelésűt.


2013. febr. 1. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
hidd el hogy ha nem adsz neki enni egy idő után hajlandó lessz megenni a royalt. A Purinalal , Whiskassal az a baj hogy ízfokozók és droghoz hasonló dolgok vannak benne ami miatt bármennyit képes megenni... mint a chips
2013. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vicuska87 ***** válasza:

Ne hagyd hogy a macskád, uralkodjon rajtad!

Tedd elé a royalt, és hidd el, majd ha látja hogy hisztijével nem ér célt, akkor majd eszik belőle! A titok, sosem szabad megsajnálni!

2013. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, megpróbálom.
2013. febr. 1. 19:03
 4/5 Maxitabi ***** válasza:

Első válaszoló kifejtette-a jó tápokban nincsenek nemcsak ízfokozók, hanem ún kábító-csábító anyagok (Lockstoff) sem.

Ezért nem is ízlik általában..

Ne hagyd magad! Csak figyelj, hogy igyon,ha nem is eszik-de éhen nem fog halni! Ill. próbáld dobni neki a tápszemeket, hátha a vadászösztön felülkerekedik (ha éhes persze).

2013. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt a dobálást kipróbálom. Szerintem bejön majd neki, mert azt szoktam csinálni, hogy leül az asztala szélére, (és megy a hiszti) én meg a mancsától kezdve sorba kiraktam neki a szemeket egymáshoz kis távolságra, úgy beporszívózta, mert érdekelte, hogy mi az.

Amúgy már a hiszti ma is megindult, először jön a full édes kiscica vagyok, na na adjál mást, aztán majd jön a pörgés, bár egy kis royalt bele tudtam diktálni. vizet rengeteget iszik, szerencsére.

Köszi még egyszer a tippeket

2013. febr. 2. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!