Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után le szokták...

Ivartalanítás után le szokták vágatni a cica bal fülének a hegyét?

Figyelt kérdés
Sosem hallottam még róla, az állatorvosunk nem említett ilyet. Most hallottam először.

2015. ápr. 13. 21:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kobor macskaknal szoktak.

Pontosabban, kenytelenek, mert igy elkerulhetik azt, hogy a befogas ujboli streszenek tegyek ki az allatot.

Szoval, elegge elterjedt szokas.

2015. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 22:04

A nőstényeket ajánlatos általában ivartalanítani. És rajtuk nem látszik, hogy ivartalanítva vannak. Ennek a jele a fül hegyének levágása kóbor macskáknál.

2015. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 piriiiii ***** válasza:
0%
Azt én értem is, 12-es, de én kandúrról írtam most. :D
2015. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Érdekes eljárás, főleg hogy a kutyáknál meg tiltva van. Lehetne valamilyen humánosabb megoldást is alkalmazni.
2015. ápr. 13. 22:13
 15/23 anonim válasza:
100%
Azok kobor macskak, es hogy messzirol lehessen latni, nem kell oket ujra befogni ivartalanitani.
2015. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Hat, egy kobor kandurnal is elegge nehez megallapitani hogy ivartalanitva van-e, mert nem biztos, hogy vizualis ellenorzesi tavolsagig engedik a embert. Es siman lehet, hogy nem is olyan szinu, hogy konnyeden eszlelheto, hogy vannak-e golyok, vagy nincsenek.

Nostenynel meg konkretan lehetetlen megallapitani.

Mig a vagott ful "sotetben, 100meterrol, futva" is jol latszik. Az embertelensege a dolognak, meg jo kerdes. Sokkal embertelenebb dolog az, hogy vannak kobor macskak. :/ Szoval, ez egy szukseges rossz. Ha lenne kevesbe "embertelen", de hosszutavon mukodo megoldas, akkor azt alkalmaznak. Erdemes lenne azt feltetelezni, hogy azok, akik arra szanjak az idejuket, penzuket, hogy gazdatlan macskakat ivartalanittassanak, nem olyan emberek, akik szandekos kinzasbol darabolnak macskafuleket.

2015. ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
#14 oké, de mit? Az, hogy levágják a fülük hegyét, legfeljebb egy kicsit fáj, miután felébrednek, de később már észre sem veszik. A hallásuk meg nem romlik észrevehetően attól, hogy egy kis darab hiányzik a fülükből.
2015. ápr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Emberek olvasás szövegértes! Első bekezdésben mindent leír, csak azt a néhany sort kéne értelmezni... Mint már sikerült megfejteni, kóbor macskákról van szó. Kóbor macskákat befognak, ivartalanítanak, hogy ezzel is gátolják a túlszaporodást. Mit tud tenni a doki, kis darabot kivág a füléből, lehet fáj majd a cicának még 1 napot, bár gondolom fertőtlenítésre, mindenre odafigyelnek, de utána csonkolt fülű cicát látnak kint, akkor hagyják nyugodtan, nem hajkurásszák, nem teszik ki fölösleges stressznek, nem lesz újból altatva, merthogy a fiúkák még egész biztosan megmondhatóak, hogy voltak-e műtve, de a leányzóknál már csak altatás+ borotválas után derül ki, hogy hoppá, ő már fel volt nyitva, pocsa altatás, amivel csak a cicát bántják. Valljuk be, az a kis fülnyissz valószínű elviselhetőbb, mint az évente 2-3 alkalommal altatás, és egyéb dolgok, ami a befogásával jár...

Itt egyetlen jó kérdés, hogy harcból visszamaradt fülsérülést tényleg hogy szűrnek. Lehet, hogy valami olyan speciális formában vágnak, ami harci sérülésnek nem lehet eredménye vagy nem tudom...

2015. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
18, harci seruleskent elegge nehez a ful csucsat erinto, egyenes vonalu vagast beszerezni. Megkockaztatom, hacsak nem egy lezerkardos jedi macska a ellenfele, lehetetlen.
2015. ápr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom, macskamentők, menkelyi cicák között jó nehány hiányos fülű cicus van, ha látod a macskát teszemazt 20 m-ről, akkoe meg igen jó szemednek kell lennie, hogy megállapírsd, az a borsószem nagyságu darab egyenesen van-e levágva, vagy nem... nem azt mondtam, hogy sebészi pontossággal alakítjak ki a harci sérüléseket, nyilván valóban nem jedi macskák mászkálnak kint, hanem hogy a kint futkosó csonka fülü cicáról hogy állapítjak meg, hogy be kell-e fogni vagy nem, mert akkor még nem látszik, hogy mennyire egyenes a vágás. De ez szintén szövegértés :) teszem hozzá, ez a kérdés előttem egy válaszolóban már felmerült, csak az őkérdesére senki nem válaszolt.
2015. ápr. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!