Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki aki tud segítsen! Mit...

Valaki aki tud segítsen! Mit tehetnék? Fél évvel ezelőtt megfialt a macskám. Úgy döntöttünk megtartunk egy cicát, egy kisfiú. Nem tudtuk, hogy nem fognak kijönni egymással. Részletek lent!

Figyelt kérdés
Tehát, már fél éve tart a civakodásuk.Először játékkal indult, de már egyre agresszívabb verekedésük is van. A kicsi még nem ivarérett, nem tudjuk segíthet e az ivartalanítás. Az anyát már teljesen elvadította a háztól, ám most megint kiscicái fognak születni (2-3nap) és nem tudjuk mit tegyünk, mert félünk, hogy elfogja dugni a cicákat, vagy a kicsi fogja bántani a kölyköket. Nem házban élő cicákról van szó. Nagyon megköszönném ha valaki segítene!
2015. ápr. 16. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Az anyát kellene ivartalanítani, hányszor akarjátok meg szaporítani?
2015. ápr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Első lépés lenne az anya ivartalanítésa, majd a kicsi kandúré is. Fél évesen már simán hajkurászhatja a nőstényt.

Én ugyanígy voltam, befogadtam egy cicát, aranyos kis fiatal nőstény 3 nap múlva kaptam tőle egy pici kandúrt... Persze megtartottuk mind a kettőt, ivartalanítva is vannak, az anya jelenleg 4 éves körül van, a fia 3,5 körül. Az elmúlt fél évben tapasztaltuk azt, hogy a fiú kezd lepörögni és már nem hajkurássza az anyját. Közbe fogadtunk be még 2 kisfiút, egyik már túlesett a műtéten, azzal semmi gond, a másik még csak 4 hónap körül van, de ő is készül. A pici most rendszeresen hajkurássza a nőstényt, az meg már eljutott arra a szintre, hogy ha csak rá néz valamelyik macska, vinnyog, hisztizik, üldözi el magától őket. Egyedül a kutyámat szereti, vele viszont együtt is alszik (aki egyébként bevédi, ha bármelyik rá támad). Mindenképp ivartalanítsátok mindegyiket, és majd olyan 3-4 évesen fognak lepörögni, majd addigra számíthatsz kicsit nyugisabb dolgokra. Amivel egyébként én próbálkoztam, hogy virágpermetezővel, sima vízzel lespricceltem, mikor nekiment az anyjának. Ez kizökkentette, akkor nyugi volt, de 1 óra múlva újra kezdte...

2015. ápr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítani kell mindkettőt!
2015. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszön az eddigi válaszokat! :) Sajnos az anya macskát ivartalanítással már nem akarjuk "terhelni" mert már 12 éves, nagyon idős.(ezért is tartottunk meg egy kölykét) Mielőtt megtartottuk volna sose fordult meg a fejünkbe az ivartalanítás. Idén már reménykedtünk, hogy nem fog fialni. :/ A kölyke még más nőstényeket nem kerget. Sőt nem is igazán foglalkozik velük (az udvarunkon elég sok megfordul) csak az anyját kergetni állandóan.
2015. ápr. 16. 19:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Daganatos beteg 14 éve macska is párosodott és bele is halt az ellésbe. Ezek soha nem hagyják abba, ez az ösztönük.
2015. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A macskák amíg élnek, tosznak. Lehet nekik venni tablettát, de az a kedvüket nem veszi el.
2015. ápr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további segítséget is :) 3 napja megszületett egy cica. Az elléssel sose volt gond. Onnan gondoltuk, hogy nem lesz több, hogy az elmúlt 3 évben csak egyszer fial. (ez a 2.) De az aggodalmunkat a megtartott kölyök okozta. De szerencsére semmi gond, sőt érdekesség, hogy ellés előtt az anyuka odament hozzá és megmosdatta. Mióta megvan az új pici nem marakodnak, a fél éves kölyök pedig nem foglalkozik a picivel. Már beszéltem egy állatorvossal, 4 hét múlva tudja őt fogadni. Anyukát nem tanácsolja ivartalanítani már. Persze a most született picit már nem tartjuk meg :)
2015. ápr. 20. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!