Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Mi baja lehet a cicámnak?

SOS! Mi baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés
Masfel éves benti cicám délután 5-6 óra körül aludt és hirtelen nyávogott egy nagyot és azóta neha elkezed öklendezni és jön is belőle valami nyál. Evett egy kicsit de nem úgy nyelt ahogy szokott, aztán itattunk vele tejet de nem igazán ment neki a nyelés. Látszik rajta, hogy rosszul van. Ha holnap reggelre nem javul akkor orvoshoz visszük. De mi történhetett vele?
2015. ápr. 16. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mérgezés lehet, sajnálom.
2015. ápr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Hogy mergezhettek meg, ha benti a cica?
2015. ápr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szőrcsomó? Adj neki füvet vagy olyan tápot ami szőrcsomóra jó, vagy ha nem ez, akkor orvos.
2015. ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A minénk is csinált ilyet, szerencsére csak szőrcsomó volt. Jobbulást a cicának.
2015. ápr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szokott kijárni de eredetileg benti. Az utcánk végén van egy ember aki állítólag régebben mergezte a macskákat (akkoriban több macskánk eltűnt és másoké is), ha megtudom, hogy ez mérgezés akkor biztos, hogy adok neki olyat, hogy a rohammentő visítva fogja elvinni. Úgy látom most pihenget, csendben van, de mielőtt elkezd hányni vagy mit csinálni előtte mintha köhögne is. Kapott azt hiszem a 4 vagy 6 leggyakoribb macskabetegség ellen védőoltást tavaly. Kicsit a szemén látszik amúgy, hogy valami nem oké. Meg nem fekszik le rendesen hanem készenlétben fekszik és ha fel akarom venni akkor nyávog.
2015. ápr. 16. 23:14
 6/11 anonim ***** válasza:
A helyedben nem várnék reggelig. Ha mérgezés (a tünetek alapján lehet), nem éri meg a reggelt, vagy ha mégis akkor menthetetlen lesz
2015. ápr. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos de van két cicám már rég óta így vannak tapasztalataim.

Az egyik cicám, mikor szőrcsomót hányt előtte ordenáré hangon virnyákolt.

A kisebbik nemrég ugyanígy járt, mint a tiéd. Mindent kihányt, habosat és a kaját is kihányta mindig evés után.

Elmentünk az orvoshoz és kiderült, hogy a gyomrában felgyülemlett a szőr és eldugította vagy mit csinált a lényeg, hogy nem tudott enni és hányt és rosszul volt.

Ilyenkor tavasszal többet nyalakodnak, több szőrt nyelnek le.

Az én cicám kapott valami husi ízű pasztát, ami feloldotta a szőrcsomót a beleiben így egy nap alatt helyre hozta utána nem hányt jobban lett.

Könnyen lehet, hogy a tiédnek is ez a baja de holnap a doki majd elmondja.

A pociját ne piszkáld lehet, hogy fáj neki vagy csak émelyeg és talán a torkán is van némi szőr, ami visszajönne vagy nem tudja lenyelni.

2015. ápr. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Remélem tényleg csak szőrcsomó áll a háttérben :)

Sajnos kénytelen vagyok várni holnap délelőtt 9 óráig mert csak akkor van orvos nagyjából 20km-re tőlünk. Ebben a kis városban ahol élek csapnivaló állatorvosok vannak, ráadásul egyik december 24-én sürgősen orvosra volt szüksége a másik cicánknak és nem tudtuk sehogy sem elérni őket...

2015. ápr. 17. 00:36
 9/11 gömbicica ***** válasza:

a szomszédom cicáját kinyeffentették, nekem kettőt megkiséreltek((((

az egyik már talán jobban van ,a másik csehül((((

doki látta mindkettőt.


ma is viszem, egyenlőre még él hál Istennek, de ((((

legalább tegnap picit már evett, most csak fekszik.


hó fehér az orra(((( a szem,száj nyálkahártya se sokkal rozsaszinebb(.


nézd meg a szem, száj nyálkahártyáját,ha rózsaszin nincs nagy gond, mérgezésnél, az kifehéredik((((


jobbulást cicának)

én is reménykedek.


de tudnák mit cisnálni azokkal az embernek nevezett lénnyel,aki ilyet csinál(((

2015. ápr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tegnap este még szaladgált az udvaron meg próbál enni még most is csak nem megy neki mert visszajön. De ha megmérgezték volna akkor mást is hányna nyálon kívül, nem? Éjszakáztam vele, nem feküdt le rendesen csak gubbasztott, mert ha lefeküdt ahogy szokott akkor fel is ült és hányt. 1 óra múlva indulunk a dokihoz.

Egyébként nem vagy egyedül... sajnos a környéken nem igazán szeretik a macskákat de még nem jöttünk rá pontosan, hogy kik azok. Talán jobb is, hogy nem jöttünk még rá!

2015. ápr. 17. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!