Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elegem van a macskabol (? )

Elegem van a macskabol (? )

Figyelt kérdés
Ki fogom tenni az utcara, mert idegesito hullik a a szore, beteg folyton es nem birom tovabb igy.. nagyon rossz ember leszek?

2015. ápr. 22. 19:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, valamikor is volt kerdes az, hogy ki fogod-e tenni?

A kerdesed sem arrol szolt, hogy kitegyed-e. Azt kerdezted, hogy ez a dontesed milyen megiteles ala helyez teged. Erre megkaptad a valaszt. Szoval, nem ertem, mit akarsz a hisztivel. Az vagy, ami vagy. Ennyi.

2015. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Igen rossz ember vagy. Ez nem olyan, mintha egy macska kölyökkorától fogva kint él. Egy szobamacskát nem lehet csak úgy kitenni, nem ismeri a veszélyeket, könnyen elpusztulhat. Arról nem is beszélve, hogy így is elég változás neki, hogy meghalt a gazdája, ha a megszokott életvitelt is elvesztené, biztos hogy belebetegedne. Ez pontosan ugyanolyan mintha kiraknál egy védtelen (és árva) gyereket az utcára, gratulálok.
2015. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom hogy városi lakásban nem lenne szívem tartani macskát. Mert azzal a kinti életre és önállóságra képtelenné válik. És ha engem bármi érne akkor mehetnének a menhelyre vagy ki tudja milyen sors várna rájuk.

Régen falun éltem és azt tartottam természetesnek hogy a háztáji gazdaság macskái rendelkeznek az önmaguk választotta 3 km sugarú élettérrel. És képesek teljesen függetlenek is lenni az emberektől, hisz még a mezőn is folyton egerésztek. Számukra természetes volt az hogy mi emberek épp úgy független lények vagyunk ahogy ők is. Ezért nem zavarta őket ha például kollégista lettem vagy ha városra költöztem.

De egy szobába szoktatott macska felelősség. Azzal nem tehető meg az hogy na most kiteszlek az ablakon mert meguntalak. Főleg városon. Ha idős a macska akkor az érzékszervei is rosszak, alig hall. Ezért üti el autó az idős macskákat. Egeret fogni is képtelen lenne.

Szóval egy cicának nem árt ha minimum egy családi ház az élettere és hozzá van szoktatva a függetlenséghez. Mert a gazdi élete sem végtelen. Így birkózhat meg a cica könnyebben azzal ha a gazdáját elveszíti. Ezt a falusi macskák példájából tudom, őket egy cseppet sem zavarta ha például idős édesanyám hónapokra kórházba került. Mert a ház és a körülötte lévő végtelen vadászterület attól továbbra is az övék volt.

2015. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
Kötelező olvasmány: Antoine de Saint Exupery, A kis herceg. Nem teheted ki a macskát az utcára, mert egy szar alak vagy különben. A mi macskánknak is hullik a szöre, és ki nem állhatja ha fésülik. Annyit költöttünk a gyógykezelésére már, hogy ha összeszámolom akkor a sirógörcs fog el, mégsem akarom ki tenni az utcára. Ha meg nem kapta meg az alapvető oltásokat akkor ne csodálkozz, hogy beteg (calici virus, chlamidia minden játszik)
2015. ápr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Az még szóba jöhet hogy tanyán vagy csendes faluban élő nyugdíjas(oka)t keresel neki új gazdinak. Ahol a természetes környezeten túl a csendet csak madárcsicsergés és rovarzümmögés zavarja meg. Ahol etetik a cicát és ahol a kert veteményesében vagy az udvaron zavartalanul napozhat. Ez akár főnyeremény is lehet a cicának. Mert imádják az ilyen környezetet.
2015. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ha kiteszed az eddig benti cicat par napon belul meg fog halni. eleg tragedia volt neki hogy elveszitette anyukadat, ezert nincs eletkedve sem. a betegsegeit meg nem azert csinalja hogy teged idegesitsen. Ha ennyire nem vagy joszivvel hozza akkor embersegesebb ha elviszed elaltatni. MIndenesetre en szegyellnem magam a te helyedben. gondolom szegeny anyad ugy halt meg hogy volt egy kis megnyugvasa hogy a cicaja jo helyen lesz. Szivtelen ember vagy, ha nem akarod gondozni ne rakd ki hanem altasd el. Rosszul vagyok az ilyen emberektol.
2015. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Szerintem fokozatosan kéne kiszoktatni, napközben engedd ki először, mikor ott vagy vele, hagy szokja. Ilyenkor vedlenek, hullik rendesen a szőrük, plusz a depresszió is szőrhullást okoz, az enyém már akkor nem eszik, ha egy napig nem lát, pedig neki farkas étvágya van.
2015. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!