Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szokott rá a macskám...

Miért szokott rá a macskám arra, hogy akármikor meglát, a lábamnak támad? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Második gazdája vagyok, már pár hónapja itt van, semmi gond nincs vele, nagyon jól elvan. Két éves ivartalanított lány cica, mindig is vadóc volt és elég durván játszott, mert nem a tesóival együtt nőtt fel, alig játszott velük, nem tanulta meg, hol van az a határ ami már fáj. (Ő volt a legkisebb, legnyomibb az alomban, és mindig inkább az emberek társaságát kereste.)


Az egész családból hozzám áll a legközelebb, mindig az én szobámba fut, ha valami rosszat csinál és édesapám rászól, jön ide vigasztalódni, mindig az én ölembe ugrik, velem van a legtöbbet. Régen is szokása volt, hogy amikor nagyon játékos kedvében van, nekiesik a lábfejemnek, de sosem volt súlyos.


Most viszont mintha teljesen megőrült volna; nem tudom, mi történt, semmit sem változtattunk meg sem a környezetén, sem az étrendjén, sem a viselkedésünkön. Akárhányszor meglát, az az első dolga, hogy harap. Erősen. A sarkamat, a lábujjaimat, a lábfejemet, mindent. Ülök a gép előtt, észrevétlenül besettenkedik a szobámba, és a következő, amit érzékelek, hogy valami puha dörgölőzik a lábamhoz aztán éles fájdalom a lábszáramban.

Nem tudok vele mit csinálni. Nem játszik velem, nem aranyos, nem bújik, csak jön és a lábamnak esik. Megnevelni sem lehet semmivel, a víz spricceléstől nem fél, ha rászólok, vagy megragadom a nyakánál, is csak méginkább felspanolódik és azt hiszi, játszom vele. Az egyetlen megoldás, ami ilyenkor beválik, ha felkapom és kicipelem a szobámból, majd bezárom az ajtót.


Viszont kezd nagyon bántani. Miért ilyen velem? Egy-két napja folyamatosan ezt csinálja. Van valami magyarázat, esetleg megoldás, mit tehetnék ellene?


2015. ápr. 25. 12:12
 1/1 anonim válasza:
hát nem tudom, a mi macskánk is szokta a dominanciáját igy gyakorolni. Amugy a mi macskánk is dettó ilyen almozottan hátrányos helyzetból való. A nyakleces elég jó hatással van rá
2015. ápr. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!