Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érzi azt egy templombajá...

Miért érzi azt egy templombajárós-vallásos, hogy neki el KELL mennie templomba, akár Húsvétkor, akár akármikor?

Figyelt kérdés

Valamint, mindig is érdekelt, hogy egy templomba járós

-egész pontosan miben hisz?

-olvasta -e a Bibliát

-és mik a saját, személyes gondolatai azzal a vallással kapcsolatban, amibe beskatulyázta saját magát?


A kérdést elgondolkodtatásnak szántam és kíváncsi is vagyok:)


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2015. ápr. 7. 09:25
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*hogy a teljeset elolvasta-e, tudja-e, hogy pontosan mit tartalmaz
2015. ápr. 7. 09:30
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Amikor Te vágysz valahova, miért érzed azt, hogy el KELL oda menned?


Én rendszeresen járok templomba, de(!) nyitott vagyok más vallások felé is.

Aki biztos a hitében, azt nem ingatja meg a formalitás, mert tudja, hogy EGY Isten van. Az emberekben kialakult istenkép az, ami befolyásolja, ki hol találta meg a helyét. :)


Római Katolikus vagyok

2015. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Még ez lemaradt:

Igen, olvastam a Bibliát, nem is egyszer.

Mellette filozófiát és teológiát is. (És nem érdekel, amikor jön pl. a Jehova Tanú azt mondani, hogy a filozófia és teológia emberi bölcsesség... :) Nyitott vagyok, nem skatulyázom be magam.)


Ami pedig a saját vallással kapcsolatos gondolataimat illeti: számomra nem a vasárnapi, hétköznapi külsődleges templomba járással merül ki a katolikus hitem.


Sok szent írását olvastam és olvasom, stb.

Érdekelnek a középkori írások is pl. Azok sokkal mélyebbek mint egy-egy vasárnapi anekdotázás. :)

2015. ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

(templomba járó katolikus)


- Abban hiszek, hogy Isten megteremtett engem, megteremtette a világot, és szabadságot adott nekem arra, hogy teremtmény létem ellenére barátja, munkatársa legyek, és vele együtt, az örökkévalóságban éljek.


- Igen, olvastam a Bibliát, elejétől a végéig is, és napról napra megadott olvasmányonként is. De a Biblia több ezer év írásainak gyűjteménye, annyira gazdag és annyira szövevényes, hogy 1. hiába olvasod el százszor, ha nem tanulsz a zsidó kulturális-történelmi gyökereiről, nem sokat értesz belőle 2. nem lehet elégszer elolvasni, az unalomig ismételt történetek is mindig tudnak újat mondani, ahogy más és más élethelyzetekbe kerül az ember.


- Saját gondolataim? Boldog vagyok, hogy keresztény lehetek, mert egy lépéssel közelebbről ismerhetem azt a gyönyörű valóságot, amit Isten ajándékozott nekünk. Szégyellem magam, hogy mennyire sok gyengeségem van azzal a csodálatos üzenettel szemben, aminek a hordozására meghívást kaptam. És hálás vagyok Istennek, amiért ennyire jó hozzánk.

2015. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
Ismeritek az Apokrifeket? Ismeritek Jézus evangéliumát, amit kiszedtek a bibliából? Amíg ezeket nem ismeritek, a bibliát sem érthetitek!
2015. ápr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hiszem, hogy egy Isten van. Hiszem, hogy az Ő fia Jézis Krisztus, aki meghalt, de feltámadt. Hiszem, hogy Is

ten a megtérő bűnösnek szívesen megbocsájt. Hiszem, hogy a kenyér és a bor színe alatt megjelenik Jézus. Hiszem, hogy egykor mi i feltámadunk..

2015. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen olvasom a Bibliát .. Minden évben teljesen elolvsom az egészet..


Kedves 4. !

Az apokrif iratok nem részei a Bibliának. Evangéliumnak csak Márk,Máté,Lukács ès János írasait tekintjük. A szentírásba csak azok a könyvek kerülhettek bele, amit a zsinatok Istentől sugalmazottnak tartottak. Az apokrif iratok érdekes olvasmányok lehetnek, de nem több.

2015. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%
7-es! Hallottál már Jézus evangéliumáról? Ha van Máté, Márk, Lukács, János evangéliuma, hogyhogy nincs Jézus evangéliuma, pedig Ő az egyik legfontosabb személy a vallásban? Talán azért, mert a 451.-es Kalkédoni vatikáni zsinatkor a pápa kiszedte az általatok szent bibliának kikiáltott könyvből Jézus evangéliumát! Ezeket Apokrifeknek kiáltották ki, vagyis tiltott evangéliumoknak! De lebukott az egész általad istenített egyház, amikor 1945-ben Nag Hammadiban (Egyiptomban) megtalálták ezeket az Apokrifeket a homok alá elásva, és benne Jézus evangéliumát! Amit még a mai napig sem akar az általad istenített egyház belefoglalni a szent bibliátokba! Ugyan vajon miért? Mert kiderülne azonnal, hogy a biblia tele van hazugsággal, elferdítésekkel, és olyan mondatokkal, amit Jézus nem mondott ki, amit viszont mondott, az meg nincs benne a bibliában! Számomra az ilyen biblia nem szent!
2015. ápr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok és járok templomba. Mi minden vasárnap a szentmisével Krisztus feltámadását ünnepeljük, azaz azt, hogy megváltottak és Isten gyermekei vagyunk. Ezenkívül minden szentmisében ünnepeljük azt is, hogy Jézus önmagát adta értünk az Oltáriszentségben. Ezért megyünk a templomba, a közösségbe, hogy ott ezt együtt megéljük.

1. egészen pontosan abban hiszek, hogy Jézus meghalt értem, értünk a bűneinkért, de legyőzte a halált és feltámadt, megmutatva ezzel, hogy minden ember végtelen érték és örök életű lény.

2. Olvastam a Bibliát, mellesleg minden szentmisén is olvassuk.

3. Ezt szerintem az első pontban megválaszoltam.

2015. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

9-es!

1.

Jézus senkit nem váltott meg a bűneitől!

2.

Jézus nem önmagát feszítette keresztre, nem önmagát adta a halálnak, hanem a zsidók! Mert Jézus ismerte a kézrátételes gyógyítást, és ezt a zsidók nem tűrhették!

3.

Jézus azt mondta, hogy ne készítsetek kézzel csinált templomot, mert Isten nem a templomban van, hanem a szívetekben!

4.

A bűneiddel, ha követtél el ilyet, azzal majd a lélekdimenzióban (értsd: Mennyországban) számolsz el, saját magaddal! Senki nem büntet, főleg nem Isten, senki nem számoltat el, elszámolni saját magaddal fogsz, és ha kell, saját magadat fogod büntetni a Földön elkövetett bűneidért!

5.

A bibliát addig nem érthetitek, amíg Jézus evangéliumát nem ismeritek! (NagHammadi tekercsek, apokrif iratok)

2015. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!