Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám szülni fog nem sokára...

A cicám szülni fog nem sokára akkor mik a teendők?

Figyelt kérdés
megnőtt a cicije,a hasa is elkezdett nőni már 1 hónapja kb mikorra várhatóak a kiscicák és kell hozzá állatorvos vagy mit kell csinálni?Van doboza is már.Benti cica.csak néha kiszokott menni.
2015. ápr. 26. 19:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

köszi! amúgy gyönyörű fekete cicám van.Kettőt elajándékozok.Már elígértem.

Mennyi kiscica szokott születni?

2015. ápr. 26. 20:09
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A köldökzsinórt elrágja magának. Szülés után kijön a placenta is, az olyasmi, mint egy darab nyers máj, azt meg szokta enni, ne rémülj meg. Rengeteg szülés láttam már házi macskáknál, sosem volt gond. A leggyakoribb komplikáció, ami nagyon ritkán előfordul, hogy valamelyik kismacska nagyobbacska, és nehezen nyomja ki. Ilyenkor finoman te is rásegíthetsz. Nem kell rögtön, a kiscicák azért nem kirepülnek, van hogy percekig is hol előbukkan a feje/lába, hol visszamegy. De ha látod, hogy már mióta félig kilóg a kiscica, az anyja meg csak kínlódik, akkor finoman kézzel megfogva húzhatsz egyet a kiscicán. Őszintén szólva olyat még nem pipáltam, hogy orvosi segítség kellett volna a szüléshez. Szerintem ez legfeljebb túltenyésztett macskáknál fordul elő, természetes módon szaporodó házi macskáknál nem.
2015. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha első ellés, 2-3 cicánál nem valószínű, hogy több lesz. Egyébként az átlag 3-4, de néha simán képesek hetet is szülni.
2015. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom hogy kimegy e az állatorvos, max végignézi veled jópénzér. Szerintem csak akkor kell ha baj van, de ez tényleg ritka. Nekem is sokszor szült már cicám, volt hogy a szomszéd kidobta a macskáját vemhesen, mi fogadtuk, be rá 2 héttel én voltam melette mikor fialt, semmi baj nem volt. Náluk is nehezen megy akárcsak az embernél. Vajúdnak, zihálnak, remegnek. Onnan fogod tudni, hogy itt az idő ha mindenhová követ, furcsán nyávog és egy nyálkás anyagot hagy maga után, esetleg a farka körül nedves, nyálkás, akkor biztosan fialni fog. Akkor tereld a dobozba és maradj melette, ha lehet végig. Mert pl nekem volt hogy ott hagytam és kijött utánam ugy h közbe konkrétan szült. Szó szerint kivergődte magát, csakhogy utánam jöhessen. Szóval érdemes odafigyelni. Ha minden simán megy, nem kell csinálnod semmit, nemis kell hozzá nyulni. A mama cica tudja mi a dolga a köldökzsinórt elrágja, a placentát meg a burkot megeszi.
2015. ápr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm mindenkinek a támogatást.:)


Ő követ engem mindig szóval az nem furcsa ha követni kezd.

mostmár keresgél helyeket mutattam neki a dobozt de az nem kell neki :(

van hogy a szekrénybe bemászik meg ilyenek.

de ha majd zihál beteszem a dobozba remélem ott marad és nem az ágyra szül. :D

2015. ápr. 26. 20:38
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy ivartalanítani kellene a cicust és a piciket is. Az indokolatlan szaporulat más gazdakereső állatoktól veszi el az élet/gazda esélyét-
2015. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
az én macskámat nem fogják felkaszabolni mint az előzőt aki elpusztult..:(
2015. ápr. 27. 13:51
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem hentesnél kell ivartalaníttatni, hanem normális dokinál.
2015. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!