Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott kutya mellett...

Lakásban tartott kutya mellett a cicának milyen óvintézkedések kellenek (oltás, kullancsriasztó stb)?

Figyelt kérdés
Kertes házban nőttem fel, mindig volt cicánk kutyánk. Kölyökkorukban mind megkapták a kötelező oltásokat utána a kutya évente a veszettség ellenit. De mivel zárt udvarban volt, ki nem igazán vittük soha, itt kullancs nem volt így másra nem volt szükség. Most viszont a párommal bérházban lakunk, van egy kutyusa ami minden évben megkapja a kombinált oltást + a veszettség ellenit és ezen kívül mivel viszi sétálni meg kullancsos helyre, meg hát ugye benn él velünk a lakásban így frontline + nyakörv. Vele nincs gond így. De szeretnénk egy cicát mellé és nem tudom ilyenkor mi kell neki? Kell hogy kapjon veszettség ellenit ő is, akkor is ha a lakást nem hagyja el? Kullancs ellen le kell kezelni? A kutya így hogy be van csepegtetve a frontline-al megfelelő időnként + nyáron van a nyakörve így fel se hozza a kullancsot, mert nem megy bele. A macseknak ennek ellenére kell ilyesmiket venni majd?
2015. ápr. 28. 13:20
1 2
 11/12 Maxitabi ***** válasza:

Nálunk sokat érintkeznek a lakásmacskák a kutyával,kullancs sosem volt még!

Viszont nálunk van:az alap-immunizáló oltássorozat macskáknak (kiskorában) + évente kombinált és veszettségi is (igaz,mi utazunk is velük -akár külföldre is).

És természetesen 3 havonta féregtelenítés!! Az nagyon fontos! Cseppenteni csak a szezonban szoktam, akkor is enyhébb szerrel, mert járunk velük a Balatonhoz,ahol kimehetnek a kertbe.

Én is az állatorvos megkérdezését ajánlanám..

2015. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
6 kutya és 5 macska él velünk lakásban (a kutyák természetesen sétálnak), mindenki kombinált és veszettség ellenit kap évente, macskák 3 havonta féreghajtót (drontal cat vagy ferdocat), illetve Biospotix cseppet kapnak, a kutyák 3 havonta drontal féreghajtót kapnak, illetve bravecto tablettát kullancs és bolha ellen, valamint havonta advocate cseppet (főleg a szúnyog miatt). Nekünk ez bevált, bár nem olcsó egyáltalán.
2015. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!