Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyalja a macska a...

Miért nyalja a macska a pólómat dagasztó mozgás mellett?

Figyelt kérdés
Volt már egy pár macska a közelemben de ilyennel még nem találkoztam.. Ötlet valakinek? Hogy szoktassam le róla?
2015. febr. 15. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Akár még a felnőtt macska is szokott dagasztani amikor jól érzi magát, például ha simogatják. Ez a dagasztó ösztöne kiscica korából maradt bennük, amikor szopás közben is így dagasztották az anyjuk emlőit a több tej reményében. Vagyis ha a macska jól érzi magát ahogy szopás közben is kiscica korában, akkor ösztönösen dagasztásba kezdhet. Simogatás nélkül is jól érezheti magát melletted, ezért nyalja a pólódat és dagaszt.

Egyszerűen tedd odébb például ha nyaldossa a pólódat.

2015. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :) A dagasztás nem zavar, minden cica csinálja szerintem. De ahogy nyalja a pólóm, odébb rakom 10-szer és visszajön mindig.. Elég fárasztó és jó lenne leszoktatni róla.
2015. febr. 15. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát mondhatok egy módszert, de csak mértékkel próbáld ki mert a cica orra nagyon érzékeny. A pólódat azon a helyen bekened egy csepp kölnivel vagy hasonlóan erős illatú spray-vel. De mondom, légy óvatos mert nagyon de nagyon érzékeny az orra. Bővel elég egy csepp. A spray-t nem is nagyon javasolnám mert a levegőben is lebegnek a folyadékcseppjei és messziről is belélegezheti a cica. Persze baja nem lesz tőle csak nagyon kellemetlen neki. Csak a pólódra tégy nagyon keveset egy másik szobában ahol nincs ott a cica.
2015. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ki fogom próbálni. :)
2015. febr. 15. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy másik szobában az ujjadat kissé benedvesíted akár borotválkozás utáni arcszesszel vagy kölnivel vagy légfrissítő spray-vel majd azzal az ujjaddal megtapintod a pólódat azokon a helyeken ahol nyalni szokta a cica. Ez a mennyiség bőven elég, nem kell sok mert szinte néhány molekulányit megérez az erős illatból. Azért csináld másik szobában, mert a spray vagy a kölni illata ha a levegőben is terjeng azt egyáltalán nem szereti a cica. Annyira kevés illat elég amit ember meg sem érez.
2015. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Korán le lett választva szegényke az anyjától, azért "csöcsözik" a pólódban! :) Ha nagyon zavar, akkor keserű (gyógyszertárban is lehet kapni) oldattal le tudod szoktatni, de abba fogja hagyni!
2015. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, anno mikor szereztem eszembe se jutott hogy 6 héten aluli cicát valaki el akar ajándékozni. Már a kezemben volt mikor kérdem mennyi idős ez a cica? Olyan kicsike volt. Mondják hogy 4 és fél hetes. Tartottam tőle hogy ezért de mivel még 8 hónaposan se szokott le a nyalásról kezdem belátni hogy magától nem hagyja abba.
2015. febr. 16. 12:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is dagaszt és a mamámé is. Nem hiszem, hogy a korai leválasztás miatt csinálná, mert 3 hónaposan került hozzám.

Az enyém nem a pólómat, hanem a hajamat nyálazza, meg rágcsálja, dorombolás közben általában reggel ezzel ébreszt. Ilyenkor mindig arrébb rakom, ha hajthatatlan akkor tudom, hogy éhes és megetetem. De ha nem éhes, akkor simán lefekszik mellém és abbahagyja. A következetesség fontos itt is. Megtanulja, hogy nem szabad neki, ha mindig arrébb teszed.

2015. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már vagy 1000-szer arrébb raktam. Dagasztás szerintem minden macskára igaz de nyálassal még nem találkoztam. Nem ha éhes, reggel, kaja után meg mindegy mikor, amint leülök és nem alszik jön nyalni. :D az cukibb mikor a hasamon alszik, az nem zavar ameddig nem kell felállnom. :)
2015. febr. 16. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!