Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetes kórtól lehet...

Hány hetes kórtól lehet fürdetni a cicákat? És egyáltalán hogyan lehet a fürdéshez hozzá szoktatni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 29. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
hát nekem egész kicsi volt,talán 2hónapos,amikor észrevettük h marha bolhás a cicus... hát úgy szoktuk fürdetni,hogy a csapba engedünk langyos vizet,és egy kancsóba is langyosat...meg a csapban lévő vízba rakunk cicasampont...beleállítjuk,elkezdjük lögybölni a vizet rá,és öntünk rá sampont,beledörzsöljük,és a kancsóban lévő tiszta vízzel leöblítjük...hozzászoktatni nem tudod,mert mindig 2emberes munka nekünk is,max annyi h elviseli,de szeretni sose fogja...ja és utána jól bebugyoláljuk a saját meleg törcsijébe,amikor hideg van,akkor meg is szárítjuk hajszárítóval.
2008. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én láttam nem egy videót hogy a macska be megy magátol a kádba vagy a medencébe és ott úszkál és élvezi a vízet.És nekem megtetszett hogy a cica ott úszkál a kádban és nem kell erőlködni hogy megtudjam fürdetni és most születtek picik 17 naposak és őket szeretném majd amikor egy kicsit nagyobak lesznek akkor hozzá szoktatni a vízhez.
2008. aug. 29. 13:05
 3/8 anonim ***** válasza:
az én macskám is bírja,nem ficánkol,marad,van mikor belerakom a vízbe és elüldögél magának,de egy párszor,amikor megunja,mindig próbál szabadulni,és olyankor jó ha ott van vki és megfogja!
2008. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
nem kell túlzásba vinni a macskafürdetést. egész kicsi korában főleg nem. én olyan 2 hónap után kezdeném fürdetni, de akkor is speciális samponnal, kicsit átdörzsölni a szőrét és langyos vízzel leöblíteni-és persze jól megtörölni.
2008. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell fürdetni a macskákat, csak ha nagyon piszkosak. Van Törökországban egy speciális macsekfajta, ami szereti a vizet, szerintem azzal kevered. A hagyományos cicusok sose fogják a vizet megkedvelni.
2008. aug. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pedig én sima házi cicákat is láttam fürdeni a kádban meg a medencében és olyan aranyosak voltak amikor benne játszottak.
2008. aug. 30. 11:47
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Az allatorvosom szerint a cicakat NEM SZABAD FURDETNI!Mivel a viztol ruhesek lehetnek es kissebb sebek lesznek a borukon es ugyan ugy vakaroznak mintha bolhasak lennenek.Ha bolhas a cicad hasznalj bolhairtot.Lehet kapni olyat amit a nyakukra kell csepektetni.Az a legjobb.Amugy a macska a legtisztabb allat mivel allandoan mosakszik.

2008. szept. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban,a cicákat nem szabad fürdetni(nem is tűrik,hiszen így vannak "kitalálva).Én úgy tartom tisztán a cicusomat,hogy naponta alaposan átkefélem a szőrét,a végbelét pedig langyos-vizes vattával törlöm át.Mindkettőt imádja,a többit a mosakodással ő elintézi.
2008. szept. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!