Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szándékosan bosszant a macskám...

Szándékosan bosszant a macskám azzal, hogy reggelente a fejemre ül?

Figyelt kérdés
Nem ez az egyetlen ilyen húzása, pl a bútorokat is kaparja, pedig állandóan jelzem neki hogy nem szabad (éles hanggal, tapssal, stb). Lehetséges, hogy a macska fel akarja hívni a figyelmem magára azzal, hogy azt csinálja, amit nem szabad? Nem merem leszidni, mert nem vagyok benne biztos, hogy érti. De ha tudja, akkor jajj neki :)
2010. febr. 24. 03:46
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
a dominanciát én sem gondolom. a macskafélék nagy része ugyanis magányosan él, így nincs szükségük dominanciára.
2010. febr. 24. 22:19
 12/12 anonim ***** válasza:

Az enyém is csinálja ezt, de csak végső esetben.

Először dorombol a lábamnál, aztán simogatja a mancsával a lábam. Általában erre felébredek, megsimogatom, adok neki enni - és hétvégén kizárom a szobából ha tovább szeretnék aludni.


Ha nem ébrednék fel, akkor kaparja a kaparófáját, karmolja a lábam, fejemre ugrik, stb. Egyszóval azt szeretné ha felébrednék.


A szobából kizárásos technikával egyébként jól rászoktattam arra hogy akkor ébredjen (általában fél hétkor) amikor én. Láthatóan örül ha felébredek. Egyébként mióta cicám van és be van programozva fél hétre, tulajdonképpen felesleges a vekker.

2010. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!