Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A vérmérgezés fertőző? Többi...

A vérmérgezés fertőző? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egyik cicánk egy napra eltűnt, majd hazajött bágyadtan, és elindult nála a fialás, icipicit vérzett. Sajnos nem történt semmi egész nap, bent feküdt a házikóban, néha ki-be járkált. Hívtam két állatorvost is, de nem értek rá, bevinni nem tudtam sehová, csak este ért ki. Addigra már lázas volt a cica, és sajnos nem lehetett megmenteni. Azt mondta, a kiscicák halottak voltak benne, és vérmérgezést kapott. Nagyon mérges és szomorú vagyok, és aggaszt, hogy abba a cicaházba bújt be, ahol a másik cicánk van az egyhetes kölykével. Este, amikor kivettem a beteg cicát, láttam, hogy a másik nyalogatja, és félek, hogy elkapott valami fertőzést. Ezt nem kérdeztem meg az orvostól nagy nyomoromban, ilyenkor meg már nem akarom felhívni.
2015. máj. 12. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
maga ez nem fertőző, abba puszult bele, hogy az egyik kiscicája elpusztult, a teteme pedig nem távozott a testéből. de ez elkerülhető, ha nem lesz vemhes a cica..
2015. máj. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szerintem nem lesz semmi baja. A fertozes a testen belul zajlott le, es az allat pusztulasat az okozta, hogy a verebe kerulo toxinok a szerveit, sejtjeit roncsoltak. Nem tudom elkepzelni, hogy egy masik allatt ezt tole elkapja, foleg ilyen rovid ido alatt.

Ne aggodj ezen, habar a helyedben azert felhivnam az orvost holnap delelott.

2015. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Tudom, hogy időben ivartalanítani kellett volna, már hiába verem a fejem a falba. Pont őt akartuk ivartalanítani, mert olyan kis nyomi volt mindig. A másikat nem akartam, de ezek után alaposan meggondolom. :(
2015. máj. 12. 21:43
 4/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul holnap még meg kell mondanom a kislányomnak, hogy a várva várt kiscicák nem lesznek sehol, de az anyukájuk sem. Már az összes kis kölyökre volt gazdajelölt. :(
2015. máj. 12. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
hát ez ilyen sajnos. de szerintem mindenképp ivartalanítsátok a másik cicát, mint láthatod, rengeteg veszéllyel jár a vemhesség.. (meg sok egyéb bajt meg lehet előzni vele)
2015. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!