Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leukózis, FIP ( fertőző...

Leukózis, FIP ( fertőző hashártyagyulladás) és veszettség ellen milyen gyakran kell beoltatni a cicát?

Figyelt kérdés
macska, cica, leukózis, fip, veszettség, oltás, beoltani, betegség, fertőző, hashártygyulladás

2014. nov. 19. 22:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Jajj, bocsi, a felsorolást a kulcsszavakhoz akartam! :)
2014. nov. 19. 22:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alap immunizálás két egymást követő oltás, oltástól függően 2-3 hét eltéréssel, majd az után mindet évente ismételni kell.
2014. nov. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a kérdés az,hogy kinti vagy benti cica?

A kombináltat nem írtad így az magától értetődő vagy azt nem akarod?

A leukózis benne van a nagy kombiban amit első körben 2x kap 3 hét eltéréssel,veszettségből évente egy és a nagy kombiból szintén évente egy ismétlés,bár most kiderült,hogy a leukózis oltás 3 évig is véd(orvostól tudom).

FIPre felesleges oltani..manapság annyitt tudnak erről a kórról,hogy szinte semmit és eléggé megoszlanak az orvosok a vakcinával kapcsolatban.

2014. nov. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

FIP-re tényleg nem érdemes oltatni. Az állatorvosoknak eléggé eltérő a véleményük a vakcináról, vagyis ez olyan ami a nyálkahártyán keresztül kell hogy felszívódjon. Én ezt nem adattam be a cicámnak, igaz az enyém nem jár a zárt udvaron kívül sehová. Bár a FIP-et haza is vihetjük a cipőnkkel...

A többire évente ismételni kell.

2014. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Benti cica, brit rövidszőrű, csak én ki akarom vinni pórázzal néha. A kombinált oltást már kétszer megkapta a tenyésztőnél, Nobivac Tricat Trio-t, de az állatorvos azt mondta, hogy az kis kombinált. Ezek után nagy kombináltat fogok adatni neki, de az még ráér, viszont ami hiányzik a kis kombináltból, azt most külön kell így beadatnom. Akkor ezek szerint a leukózis ellenit is azért kell most külön. Jó lenne, ha a FIP-et sem kellene, mert most első körben 2 x 6100 Ft lenne...
2014. nov. 20. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
FIPre nem erdemes oltani, ha nincs kenneled vagy tulzsufolt macskamenhelyed. talan meg akkor sem eri meg. nem valami hatasos oltas
2015. júl. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!