Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy taníthatom alomra a...

Hogy taníthatom alomra a cicám? ( magyarázat lent)

Figyelt kérdés
Van alom a házban és ha látom, hogy kaparja a padlót gyorsan beleteszem és ott végzi el a dolgát és direkt odatettem ahova szokott menni csak sajnos két "törzshelye" van.. mit tehetek? tegyek oda is almot..? vagy mi a teendő? (másfél hónapos)

2015. máj. 14. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Vigyed oda az lomhoz és kapargasd bele a tappancsát.
2015. máj. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a törzshely alatt azt érted, hogy oda szokott piszkítani, azzal sokat nem kell törődni, nem kell feltétlenül az alomnak is ott lennie. Legyél türelmes és rakd mindig az alomba amikor látod rajta, hamar meg fogja tanulni. Nagyon ritka a macskáknál, hogy nehezen lesznek szobatiszták, főleg ha kicsi koruktól rá vannak szoktatva. Az egész életükben kóbor macskákkal lehet probléma, de ott is szokott sikerülni. Az erős területjelölőkkel és ivarzókkal is lehet több gond.


Viszont a másfél hónapos, az még nagyon kölyök. Már el van választva az anyjától? Pont ilyen kor tanulna meg tőle és a testvéreitől egy csomó hasznos dplgot, többek között az alomhasználatot is.

2015. máj. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig is voltak cicáim most is van kettő.

A kisebbik kóbor macsek volt csak hozzánk szegődött és nem akart elmenni így befogadtuk.

Eleinte beteg volt és talán egy kicsit ideges is így aztán az almon kívül volt még két hely, ahová rendszeresen odapiszkított.

Az egyik a szoba szőnyeg volt. Azt kimostuk és befújtuk citrom illatú légfrissítővel azt nagyon nem szerette el is ment onnan főleg, hogy folyton figyeltük.

A másik hely egy sarok volt az előszobában.

Oda is tettünk almot meg volt a fürdőben is egy.

Aztán mikor félre w.c.-zett akkor felszedtük a "termést" és beleraktuk az alomba.

Ennek az volt a célja, hogy ha érzi a saját szagát akkor oda fog menni.

Egy idő után megszokta elkezdett bele járni majd, amikor már stabilizálódott a helyzet az előszobai alomtálcát megszüntettük. Most már minden rendben van.

Tedd gyakran a tálcába és meg fogja tanulni még picike és tudatlan gyakorlatilag még nem is lehetett volna elválasztani a mamájától ezt inkább 8-10 hetesen kellett volna.

Ha találsz kakit valahol akkor tedd az alomtálcába és rá fog jönni magától, minek is van ott az az alom.

Csak légy türelmes és meglesz az eredménye.

Ha pont akció közben kapod el akkor határozottan szólj rá és tedd az alomra akkor is ha már becsinált de semmiképp ne rémiszd meg mert akkor összezavarodik és megijed.

Egyébként meg pár hónap múlva ivartalanítsd és akkor jelölgetni sem fog pláne ha kandúr.

2015. máj. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Nem írtam még ilyen kérdéshez eddig,de szinte biztos,hogy az én macskáimat az ufók hozták,ugyanis soha,de soha egyik sem kakilt,pisilt be.Olyan helyre egy macska sem szokott,ahol nem tudja elkaparni,nem értem,mi ez a padlókaparászás.Ez csak akkor fordulhat elő maximum,ha 8 hetes kora előtt el van hozva a cica.De nem tudom,pedig 6-7 cicám már biztos volt,de soha nem volt baleset.
2015. máj. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A Mama cica az is az én macskám..és az a probléma, hogy mivel a Mama icát befogadtuk szintén kóbor volt és ő a természethez van szokva.. be max akkor kakilt ha beteg volt.. így nincs kiről példát vennie.. már kétszer tegnap beleraktam az alomba amikor "elkaptam" és az alomba is kakilt..de aztán este megint nem oda..köszönöm a válaszokat akkor türelmesen várok tovbb :) valahogy összehozzuk
2015. máj. 15. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!