Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez gyomorférgesség vagy van...

Ez gyomorférgesség vagy van valami más magyarázat is erre?

Figyelt kérdés

A bent tartott cicám kiszökött a szabadba és kint volt 3 napig.Ez idő alatt nem tudom,hogy hol volt,mit evett és kivel/mivel érintkezett.

Viszont ma mikor "hazatalált" akkor evett egy keveset és utána nem sokkal hányt,amiben lehet hogy férgek voltak,de nem vagyok benne biztos.

A kérdésem az lenne,hogy ha valóban az volt,akkor mi a teendő(orvoson kívül) és ez veszélyes lehet e ránk is?

Fontos lenne...köszönöm szépen.


2013. szept. 12. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Jobban meg kellett volna nézni a hányást. Ha volt benne féreg, akkor egyértelműen az. De! Lehet, hogy csak azért hányt, mert 3 napig alig evett és mikor hazaért hirtelen sokat evett a semmihez képest és a gyomra nem bírta. Ha rendszeresen hány, akkor az valóban férgesség jele, de ha csak egyszeri volt, szerintem nincs okotok az aggodalomra.
2013. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azért inkább biztosra mennék, hogy nem-e férgek voltak a hányadékban, főleg mivel együtt laktok a macskával. Így két lehetőség van:

1. bélsárvizsgálattal megnézni, van-e féreg a macskában

2. állatorvosnál venni féreghajtót bélsárvizsgálat nélkül, és ha ürül féreg, megismételni a féreghajtást


Amit addig tudtok tenni, hogy rendszeresen jó alaposan kifertőtlenítitek a macska alomtálcáját,és ahol fekszik, mert a férgesség potenciálisan zoonózis, tehát az embert is megfertőzheti.


Egyébként hogy nézett ki az a "féreg" a hányadékban?

2013. szept. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha rendszeresen hányik sem biztos hogy férges, lehet vírust kapott el! Azért jó lett volna lefotózni és dokinak megmutatni! Nekem is ez volt és megmutattam és látta hogy semmi extra! Milyen volt a hányás? Mikor jött? Kaja után egyből?
2013. szept. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!