Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csipás a cicám szeme?

Csipás a cicám szeme?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy vörös kiscicát akinek csipás a szeme.Elvittük délután állatorvoshoz és azt mondta, hogy vegyünk szemcseppet és naponta 3-szor csöppentsek bele a szemébe.Viszont most reggel felkeltem és láttam hogy a cica nem bírja kinyitni a szemét és a sarkában valami váladék van. Ez aggaszt engem hogy normális egy 11 hetes cicánál?

2015. máj. 15. 06:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem normális, valószínűleg macskanáthás a kicsi. Nem tüsszög, orra nem folyik?

Vagy más szemfertőzése van. Óvatosan langyos vizes ronggyal, vattával oldd fel és törölgesd le a váladékot, hogy ki tudja nyitni a szemét, legalább annyira, hogy cseppenteni tudj bele. Ha rendesen követed a doki utasítását, akkor rendbe fog jönni a szeme.

2015. máj. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
0%
ugyanazt a vattakorongot ne használd mind a két szemén, külön koronggal törölgesd a két szemét...
2015. máj. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sét akartam húzni a 2 szemhéját és valamilyen fehér váladék jött ki. Azt kamillateába áztatott vattakoronggal törölgettem le.
2015. máj. 15. 07:57
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és tegnap 1x tüsszögött és nem folyik a orra
2015. máj. 15. 07:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem "normális", de elég gyakori. Két kölyköt is könnyen kigyógyítottam belőle - akik ezért a "semmiségért" másnak nem kellettek:( Ahogy az előzőek írták. Odafigyelés kell + a doki által adott gyógyszer + egy kis idő.
2015. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azóta elvittük állatorvoshoz és adott szemcseppet. Belecseppentettem a 2 szemére és 2 perc múlva már ott ugrándozott. :D
2015. máj. 15. 13:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Elsőre nem mindig sikerül eltalálni, hiszen lehet baktérium, vírus vagy egyéb fertőzés.
2015. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nem szabad szét húzni a két szemhélyat. Inkább borogasd többször kamilla teával és csepegtess a csukott szemre. Ettől benedvesedik kívülről és általában magától kinyílik. Ha nem, akkor sem szabad széthúzni.

Egyébként lehet, hogy csak begyulladt a szeme, de az én kiscicáim macskanáthásak voltak, de kaptak egy szurit és azóta jobban vannak.

2015. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Főzz kamillát és egy kis vattával itass fel a kamillából és azzal töröld ki as szemét
2015. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!