Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Itthon, hogy tudnám a macskám...

Itthon, hogy tudnám a macskám hasmenését orvosolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! /háttér info/a szomszédban lakott a cica, igazából folyamatosan a lakásban volt és csak nagyon ritkán engedték ki, szóval benti cica volt. Nem olyan rég szegény nő meghalt... így a gyerekei kitették. Pár napja vettem észre a macskát és befogadtam. Kitekat száraztápot adok neki és naponta 1x pici alutasakos kaját na meg persze vizet. Szegénynek folyamatosan megy a hasa. Másfajta kaját kéne neki adni vagy vigyem el orvoshoz?

2015. máj. 17. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már hosszabb ideje fosik, jobb lenne elvinni, nem fog magától elmúlni. Lehet egy bélgyulladás, amit egy antibiotikum kúrával pár nap alatt megoldotok, egyébként meg csak egyre rosszabb lenne. Vagy férges, ez szintén egyszerűen orvosolható. Lehet persze más is, de ha egyébként rendben van a cica, ez a kettő a legvalószínűbb.


(Amúgy innen csókoltatom a k. gyerekeket, akik az édesanyjuk kedvencével így bántak... Nagyon rendes tőled, hogy te befogadtad.)

2015. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ez attól is lehet ,hogy a kint töltött idő alatt össze evett valamit?
2015. máj. 17. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, szerintem sokkal inkább, mint a Kitekattól.
2015. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek nem túl jó kaják. Alutasakos ne adj neki, legalább addig, amíg hasmenése van. De jobb lenne neki, ha valami olyan kaját kapna, amiben több hús van. Vagy rendes húst.

A hasmenése lehet az étrendváltástól, stressztől, betegségtől. Én az első kettőre tippelek.

Adhatsz neki főtt rizst és száraz főtt húst, pl. csirkemellet összekeverve, de ne legyen fűszeres és sós, ez megfogja a hasát. Szórhatsz rá egy picike aktív szénport. Széntablettát lehet kapni patikákban. És kapjon sok vizet, nehogy kiszáradjon a hasmenéstől.

2015. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!