Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A párom anyja kutyaszakértőnek...

A párom anyja kutyaszakértőnek képzeli magát, és nem lehet lebeszélni az idióta meggyőződéseiről. Nálatok volt már hasonló probléma? Sikerült orvosolni? (előre is bocsánat érte, de hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Szóval két hónapja örökbefogadott a párom egy 3 éves tacskó keverék kant. Első kutyája, igyekszik jól nevelni, nekem viszont már a sokadik kutyám van most meg (egy kaukázusi keverék), és igyekszem segíteni neki nevelés ügyileg. Rengeteg szakirodalmat olvastam, vannak tapasztalataim, úgy érzem valamennyit értek a témához.

A párom anyja (továbbiakban az anyósjelöltem), viszont van hogy keresztülhúzza az egész nevelést. Állítja, hogy mivel ő már felnevelt 3 gyereket és két kutyát, ő ezt jobban tudja. Erről annyit, hogy 12 éve a második kutyáját a 14 éves fiával vitette el elaltattatni, mert úgy gondolta, hogy költözésnél nem viheti magával az új házba. Mivel ő "túlságosan szerette" a kutyát, nem volt szíve neki elvinni, de valamiért nem volt opció a menhely vagy az örökbeadás... Nem értem, de nem is voltam akkor még sehol, közöm sem volt a családhoz, nem tudok részleteket.

Az is egy furcsa meggyőződése az anyósjelöltnek, hogy az én kutyámat totál rosszul neveltem, mert nem barátkozik, nem fogad szót bárkinek, és hangosan morogva őrzi a falusi kertes házunkat. Aki ismeri a kaukázusi juhászkutya tulajdonságait, az tudja, hogy ez a fajta híresen egyemberes. Nagyon jó kutya, az egyik legjobb kutyám, és sokak szerint szimbiózisban élünk... persze ezt az anyósjelölt még sosem látta :)

A kérdésben lévő kutyával a létező összes hibát elkövette volna már ha nem szólunk rá, hogy bizonyos dolgokat ne úgy csináljon ahogy. Leszidja ha házban végzi a dolgát (folyamatban van a szobatisztaságra nevelés). Ha barátságosan szól hozzá, azt is olyan hangnemben, mintha éppen szidná. Állandóan etetné. Mikor elmagyaráztam neki, hogy nem szabad a kutya előtt hagyni a tálat egész éjszaka, felháborodott, hogy "De akkor egész nap éhezik itt nekem majd holnap!" Nem érti meg, hogy a kutyának meg kell tanulnia, hogy kaja akkor és csak akkor (!) van amikor eljön az ideje. Ha elmegyünk otthonról és hisztizik a kutya, ő állandóan cseszegeti, szidja, folyamatosan érezteti a kutyával, hogy figyelve van rá. Tudtommal pont az ellenkezőjét kellene csinálni, nem tudomást venni a hisztiről, hogy a kutya rájöjjön, hogy nem ér el ezzel semmit.

Jutalomfalatot darabokra szedve ad neki, "Hogy érezze az ízét, mert különben csak lenyeli, meg se rágja, és úgy nincs értelme." Mikor egy kisebb lapockacsontot hoztam haza a kutyusnak, anyósjelölt már siránkozott, hogy "Ezt úgysem tudja elrágni, inkább vidd el a te kutyádnak." Nem azért vittem hogy megegye. Azért vittem, hogy rágja... (Rágta is, ezzel is engem igazolva :D )

Csontot egyáltalán nem adna neki, ha nem mondjuk, hogy néha nem árt egy bizonyos mennyiségig. Mikor lemértük, a kutya súlyát, nem hitte el hogy 7 kilós, hiába mutatta a mérleg.

Sétálni nem viszi le az udvarig sem, mert érszűkületes és meggyőződése hogy neki nem tesz jót a mozgás. Ki sem mozdul, de ez nem az én dolgom. A kutya bírja ameddig hazaér a barátom melóból.

Mikor a kutya kirágta a párnája huzatját, anyósjelölt adott neki egy nem használt rongydarabot, hogy inkább azt rágja.... szóval logika az van rendesen :D

Van olyan itt akinél volt hasonló probléma? Meg tudtátok oldani? Kétlem hogy nekünk menne, mert annyira vaskalapos az öreglány, hogy semmi sem tudná megváltoztatni a véleményét.


Bocsánat a kisregényért, bunkók kíméljenek.


2014. okt. 11. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Az én rokonságomban is voltak/vannak meredek dolgok, de én le voltam szólva mindig is, mert nem volt soha kutyám és én csak hülye lehetek a témához, ellenben ők! (megsúgom, nem csak a neveléshez nem értenek, de simán belefér a dolog az állatkínzás kategóriába)
2014. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is ez van, hogy én hülye vagyok a témához, viszont ha a párom nővére mondja el ugyanazt az anyósjelöltnek amit azelőtt én is a szájába rágtam, akkor már elhiszi :D (a csajnak dobermannja van 2 kislány mellett)
2014. okt. 11. 11:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ilyesmire a meghallgatom, megköszönöm és elfelejtem technika jön be. A párod meg meglátja ki ad használható tanácsot
2014. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a technikát sűrűn használjuk, csak sajnos nehéz úgy kutyát nevelni hogy egy háztartásban vagyunk (van a párom, én csak erre járok hétvégén) az öreglánnyal...

Mikor elmagyarázunk neki valamit amit rosszul csinált, felháborodik hogy miért oktatjuk ki... napi szintű ajtócsapkodások vannak, gyerekesen viselkedik.

2014. okt. 11. 11:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod nővérének elhiszi, akkor kérjétek meg, hogy segítsen a vitás kérdésekben. Ennyi.

Mi pl csak azért jártunk kutyaiskolába, hogy párom ugyanazt végighallgathassa oktatótól, amit már én kismilliószor elmondtam neki - az oktatótól elfogadta, tőlem meg támadásnak vette ugyanazt.

2014. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hahaha, de ismerős... :D


Az ilyenekkel sajnos nem lehet mit kezdeni.


Én a szüleimmel és nagymamámmal lakom együtt. Nekem van egy menhelyes tacsi-bullterrier keverék kutyám, rengeteget foglalkozom vele, de így is könnyen elpimaszodik. Szüleim szerencsére elég következetesen bánnak vele, ahogy az elején megbeszéltük. De a nagymama...Eleve nem teljesen normális már és állandóan keresztbe húzza azt, amit elértünk az eddigi neveléssel, ráadásul okoskodik és agresszív.

Eteti az asztalnál, persze letagadja, még akkor is, mikor látom hogy csámcsog a kutya. Ugat az ajtónál valamelyik szomszédra, erre ahelyett, hogy rászólna, másodszorra meg bezavarná a helyére, inkább kinyitja (!!) a bejárati ajtót hadd nézze meg a kutya ki van kinn és hadd zengjen az egész ház az ugatásától. Nem szól rá, ha felugrál, de nekem panaszkodik (csak őrá ugrál már fel, mert nem képes rászólni). Ha valamiért ugat a kutya, nem a parancsszót mondja, amit már mindenkinek a szájába rágtam, hogy erre hallgat a kutya (HAGYD!), hanem helyette kiabál neki, hogy "Fogd be a pofád!". A szomszéd meg (neki példásan viselkedik a kutyája)nekem mondta egyszer, hogy néha zajong a kutyám, erre ecseteltem neki a nagymama partizánakcióit, meg hogy sajnos nem tudok rászólni ha épp nem vagyok itthon, azt mondja így már érti és "részvétem" :D

2014. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Részvétem :D

Ez a kutyus is példásan viselkedne ha nem lenne az öreglány... mikor megnyomja a csengőt valaki, a kutya nekiáll ugatni mint az őrült, ez meg ahelyett, hogy menne és nyitná az ajtót, veszekszik még egy sort a kutyával hogy ne ugasson, ezzel is tovább hergelve szerencsétlent...

Szobatisztaságra sem sikerült mér rendesen ránevelni, mert van hogy nem tud aludni az anyósjelölt éjjel, és olyankor ég a villany a szobájában. Gondolom a kutya ezt látja, és nem tudja hogy most mi van, lesz-e séta, meg egyáltalán mennyi az idő.

2014. okt. 11. 12:38
 8/10 anonim ***** válasza:
11%
neked mi lett az előző kutyáiddal, hogy a mostani már a sokadik?
2014. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Jó esetben rá kellene hagynod,mivel nem a te kutyád.Tanácsokat persze adhatsz,ha kérnek,de ennyi.Ez inkább egy hatalmi harc közted és az anyós között.
2014. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Falun lakom, megmérgezték az egyiket, egy másik megöregedett, volt amelyiket költözéskor nem tudtuk magunkkal vinni, és otthagytuk az odaköltöző családnak.

Nem hatalmi harc, a kutya hozzám és a barátomhoz ragaszkodik a leginkább, így igyekszem segíteni a barátomnak nevelés terén. Az anyósjelölt totálisan elrontaná, ha nem figyelnénk oda rá, menhelyi lévén pedig fokozottan megvan erre a lehetőség.

2014. okt. 13. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!