Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két cica összeszoktatása. Mi...

Két cica összeszoktatása. Mi várható?

Figyelt kérdés
Van egy herélt hím 7 éves sziámi cicánk.Nagyon kedves jámbor nyugodt békés cica. Holnap jön egy sziámi-ragdoll keverék (kb.2-2,5 hónapos). Mi várható? Fogja a nagy bántani a kicsit?

2015. máj. 20. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet előre megmondani, de ha a nagy békésebb, akkor valószínűbb, hogy nagy baj nem lesz. De az enyém is szelíd, nyugodt cica volt, viszont az idegen cicákat nem szerette, féltékeny volt rájuk, a kölykökre is. És a kicsi is lehet agresszív, nyomulós típus, amit egy békésebb állat nem szeret. A kicsik amúgy is mindig játszani akarnak, aktívak, amit az öregebbek annyira már nem díjaznak. És lelki válság mindig előfordulhat, amikor megváltozik a helyzet és nem ők lesznek az egyedüliek. Ez pedig inkább pontosan az ilyen kedvesebb állatoknál talán gyakoribb, bár sokszor ők a fajtársakkal is kedvesebbek. Szóval nem lehet tudni, főleg, hogy a kölyökről nem tudni semmit.
2015. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Előttem válaszoló jól írta: minden attól függ, hogy milyen a vérmérseklete a két cicának :-)

Nekünk 2 macsek (kandúr/nőstény) mellé (1,5 évesek voltak akkor) érkezett 2 hónapos játékos nősténycica.

Az egyik nagycica szelíd, a másik harcos típus.

Mind a ketten kíváncsiak voltak a kicsire, nem bántották, inkább messzire elkerülték. Hatalmas volt a féltékenység:-)

Aztán pár nap alatt megenyhült az egyik, kb. 1,5 hét elteltével a másik is.

Most már együtt alszanak, a kicsi követi a nagyokat, nem hagyja őket békén, de jól elvannak :-)

2015. máj. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kicsi fúj a nagyra, az meg nagyon fél.
2015. máj. 21. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy a nagy félni fog. Igazából ez egy jó kiindulópont szerintem, mert ez azt jelenti, hogy mindkettő fél, tehát nagyjából azonos lelkivilágúak, most úgy néz ki egyik sem fog a másik fejére nőni. Bár a kicsinél még annyira nem lehet tudni mi lesz belőle. Szerintem amint mindkettő rájön, hogy nincs félnivalójuk egymástól, haverok lesznek.
2015. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!