Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicák evése. Mikor?

Kiscicák evése. Mikor?

Figyelt kérdés

Most 20 naposak a kiscicáink,anyukájuk elpusztult tehát mi neveljük, etetjük stb. ...

Sajnos én kollégista vagyok így nem tudok velük annyit már foglalkozni,anyujék dolgoznak....Kb mikor fognak tudni kistálból is tejet inni nem csak cumisüvegből?



2015. jún. 7. 18:38
 1/7 ThodEE GoD ***** válasza:
30%

Jellemzően 3-4 hetes korukba szoktuk már próbálni langyos cukrozott tejet tálból, eleinte kicsit belenyomjuk az orrát hogy onnan lenyalja és rájöjjön hogy az finom :)


Ennek ellenére sok helyen olvasható hogy a macska laktóz érzékeny és nem javasolt nekik tejet adni, biztos van valóság alapja, én még nem tapasztaltam a cicáinkon!

2015. jún. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
14%
egy kutyát bármikor megetethetsz velük
2015. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es válaszához hozzátenném, hogy hígítsd fel a tejet vízzel
2015. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És a cukrot is kihagyhatnád belőle! :)
2015. jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tejet, pláne cukrot ne adj nekik, helyette macskatápszert vagy ennek híján babatápszert, kecsketejet.

Lassan el lehet kezdeni a kistálból etetést, úgy megmutatni, ahogy az első írja. Eleinte persze nagy pancsot fognak csinálni, belelépnek, kiborítják, de ez ezzel jár :) El lehet kezdeni adni nemsokára kölyöktápot is adni, eleinte beáztatva.

2015. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igen, mondjuk mi se hagyományos tejjel,hanem laktózmentessel etetjük őket, ízlik is nekik :)

2015. jún. 8. 08:18
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
Csak a felnőtt macska nem tudja megemeszteni a tejet.
2015. jún. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!