Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem eszik a macskám- mit tegyek?

Nem eszik a macskám- mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egészségileg nem indokolt, hogy ne egyen. Egészséges, oltott, féreghajtott, a viselkedése sem más, mint egyébként, semmi jele annak, hogy beteg lenne, állatorvosnak vázoltam a témát, szerinte sem beteg...- csakhogy éppen, nem eszik!


Elég dagi cica volt, aztán vemhes lett (ivartalanítás előtti vizsgálaton derült ki, nem vagyok az abortusz híve) és lefialt.

Az egy hónapos 4 kölykét neveli, eteti, játszik velük- de ő nem eszik!!


Régen csak száraztápon volt tartva, aztán elkezdett válogatni, hogy melyik tetszik, melyik nem. Royallal kezdtünk..nem jó, Brit- megette 1 hétig..nem jó.. és ez így ment sokáig..az Orijentől a 100Ft-os Aroig mindet kipróbáltuk..

De szerencsére, a gagyi Kitekattot megette. Aztán, azt sem.

Konzervekkel ugyanez volt. Szülés után csak konzervet volt hajlandó enni, most egy 4-5 napja azt sem.

Hús-házi koszt? Elkéri, kihisztizi, eszik belőle 2 falatot és otthagyja.


És ez a helyzet az ellés óta csak romlik. Az egykor 4 és fél kilós macskám most alig kettő..Tegnap pl. a tápból ( az eddigi titkos fegyver kitekat! evett 2-3 falattal, meg megivott 2 deci tejet -tudomm..laktóz intolerancia, de jobb ötletem nem volt & soha az életben nem hajtotta meg-


macskás ismik azt mondják, elkapattam. Adjam neki a kaját továbbra is, ha nagyon éhes lesz, megeszi.

Csak ugye így ""éheztetni"" nem lehet, mivel szoptat.


Szerintetek?


2015. jún. 10. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon éhes a macska, és semmi probélmája nincsen, előbb vagy utóbb fog enni, mert éhes.


Addig is próbálj adni neki, olyan dolgokat amit könnyen megeszik, kefir, tejfől, hogy valami azért csak menjen bele.


Kinti cicának gondolom, ha nem vetted észre, hogy terhes, lehet, hogy elmegy máshová enni.. Vagy valaki eteti.


Legyen friss vize mindig, s ha mégsem eszik, vidd el az orvoshoz, ne csak telefonon beszélj vele.

2015. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kinti-benti cica.

Benti volt, de ahogy felfedezte az udvar világát, nem lehetett többé csak bent tartani.


A kicsik miatt most nonstop bent volt pár hétig, de a cicmákok épp most hétvégén költöztek ki a garázsba

2015. jún. 10. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért vizsgáltasd is meg a dokival, ha még eddig nem történt meg.

Ha amúgy nem beteg, éhen nem fog halni azért, ne félj. Ilyenkor nyáron a meleg miatt keveset esznek, plusz a kölyöknevelés is nagyon lefogyasztja őt.

Az én cicám ivartalanított, nincs kicsinye, de mégis fele akkora, mint télen, és fele annyit sem eszik meg.

Legyen mindig friss vize, és adj neki - míg szoptat - napi kétszer-háromszor keveset. Húst, belsőséget, jobb féle konzervet, túrót, tojást, száraztápot. Ha pár falatot eszik, már nem hal éhen. Aztán majd összeszedi magát.


Mindez csak arra vonatkozik persze, ha egészséges.

2015. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valami macskaszokás lehet, mert az enyém is ugyanígy válogat, nem eszik, belenyal, de ott hagyja. Mi is ezer tápot kipróbáltunk és még mindig keresem azt amit biztosan megeszik...Amúgy teljesen egészséges, oltott, ivartalanított, 2 éves benti lánycica, sokat mozog, de azért átlag súlya van.

Mamámé egyenesen sovány. Az övé nincs oltva, se ivartalanítva, de benti cica az is. Alig eszik, néha gyorsan befal, aztán visszahányja azt is...

Azért orvoshoz elvinném a helyedben egy ellenőrzésre, mivel ugye most szoptat is, nehogy baja legyen.

2015. jún. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha 2 kilóra lefogyott, ott biztos, hogy van egészségi probléma a háttérben. A kölykök nagyon le tudják szívni a szoptató nőstényt, de épp ezért ilyenkor zabálnak is (ha van rá lehetőségük). A macska megnézése nélkül nagyon kíváncsi vagyok, hogy állapította meg az állatorvos, hogy nem beteg... Minimum át kéne tapogatnia, fogait megnéznie, egy vér- és vizeletvizsgálat sem ártana, és egy fiv+felv teszt sem.


Egyébként macskánál pont nem működik, hogy nem fog éhen halni, főleg korábban kövér macskáknál van esély éhezés esetén májlipidózis kialakulására.

2015. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Estére megoldódott..:D


vettem neki ilyen tálcás, pástétomszerű konzervet, arra rávetődött, sőt, az egyik kicsi is beleevett :)

2015. jún. 10. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!