Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr cicusom 3-4 napja alig...

Kandúr cicusom 3-4 napja alig eszik.1-2 falat aztán kész. Vízet iszik bőségesen. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Napközben alszik mint a bunda. Csak este szoktam kiengedni, mert forgalmas út mellett lakom. Féreghajtót kapott pénteken. Székletét nem láttam, a wcéjébe csak pisilt azóta, bár lehet, hogy kint végezte el dolgát. Most lesz még csak 1 éves. Lehet, hogy csak párt keres ennyire? Amúgy bújos mint mindig és dorombol is.
2010. febr. 28. 20:03
 1/8 anonim válasza:
100%
Vidd el orvoshoz. Nekem is volt egy macskámmal így. És meghalt mert nembirta tovább
2010. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az lesz, de nagyon aggódom érte. Egy ismerősöm azt mondta, hogy csak "párt" keres, és ha iszik és dorombol akkor nagy baj nem lehet. Hát nem tudom ez mennyire igaz?:S
2010. febr. 28. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz, a macskák fájdalmukban is dorombolnak.
2010. febr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy párzási időszakban alig esznek a kandúrok, csajozni próbálnak. Az 1-2 falat az egész napra vonatkozik? Lehetséges, hogy máshol is eszeget?
2010. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem hinném, mert csak este engedem ki, vmikor 11 felé már kaparja az ablakot, de van hogy csak reggelre ér haza. Nappal bent van.

Pár falat reggel és pár falat este: pl. pár szem táp.

Többen mondják, hogy párzáskor nem igazán esznek a kandúrok (egy barátnőm is mondta, hogy az ő 3 éves kandúrja is mindig ilyen párzáskor, nem eszik nappal alszik éjjel meg kint van)

2010. febr. 28. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy párzás lehet, mert a pár napokig folyamatosan együtt van és az aktus húsz percenként ismétlődik. Tehát nemhogy keveset eszik, haza sem jön. Inkább férges lehet. Féreghajtást javaslok. A macska általában keveset iszik vagy egyáltalán nem, mert a vízszükségletét a táplálékával juttatja be a szervezetbe (persze nem a száraz kajával, hanem a hússal). Tehát itt valami abnormális dolog van. Próbálj neki fecskendővel tejet adni és húst lenyomni a torkán, ha a féreghajtás után sem eszik rendesen.
2010. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Semmi baja! Párzási időszakban mindegyik így viselkedik! Teljes normális az is, ha lead a súlyából! Ezalatt a pár hét alatt, mással foglalkozik! Nem kell vele feleslegesen állatorvoshoz rohangálni!
2010. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma már evett konzervet is igaz nem annyit, mint alapesetben szokott, de legalább az elmúlt napokhoz képest többet. Az állatorvos is megnyugtatott, mert azért elvittem.
2010. márc. 1. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!