Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám kiszedni a kis...

Hogyan tudnám kiszedni a kis macskákat?

Figyelt kérdés
A nőstény macskám másodszorra fialt. Most egy olyan helyre sikerült neki, ahová sehogyan sem tudok hozzá férni. Hallom a kicsik nyávogását. Ebből feltételezem, hogy jól vannak. De így , hogy nem látom őket nem lehetek biztos benne. Ha baj van, nem tudok segíteni. Tippek?
2015. jún. 23. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem veszélyes a helyük, hagyd békén őket, az anya előszedi őket majd mikor itt az ideje. (Ha nem férsz hozzá, egyébként sem tehetsz semmit)

A veszélyest úgy értem, hogy ha esetleg beszakadhat a hely teteje, vagy ráléphetnek stb. Nekem volt, hogy egy halom kartonpapír alá fialt a cica a fás kamrában, ami bármelyik pillanatban összeszakadhatott volt, vagy valaki ráléphetett egy óvatlan pillanatban. Ebben az esetben szükséges volt az életmentés.

2015. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*összeszakadhatott volna, javítottam
2015. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

gondolom az anyamacska be tud hozzájuk bújni. szerintem ez nem baj, inkább fialjon nehezen hozzáférhető helyre, minthogy a szomszéd kandúr macskák ráleljenek.

pár hét és úgyis előhozza őket vagy kimásznak majd ők maguk, ne piszkáld őket, ha látod, hogy az anya macska jár hozzájuk etetni őket

2015. jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Jobb ötletem nincs, mint hogy tedd az anyjukat egy cicaszállító dobozba, majd helyezd oda a búvóhely elé hogy odahívhassa magához a kiscicáit. Feltéve ha már tudnak mászni vagy menni. Ha a szállító doboz miatt az anyjuk nem tud odamenni hozzájuk akkor valószínű hívni fogja őket. Ha kimásztak akkor arra ügyelj a megfogásukkor hogy ne érezzék azt hogy vadásznak rájuk, tehát hogy erőszakkal el akarják kapni őket, mert attól is megvadulhatnak.
2015. jún. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Biztonságos a hely, ezért dugta őket oda, egésznap velük van, csak akkor jön elő ha ételt viszek neki. Akkor békén hagyom őket, hisz mégis csak ő tudja mi a legjobb nekik.
2015. jún. 23. 10:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad bolygatni még ilyenkor őket. Hidd el tudja az anya, hogy hol a legjobb nekik és így tudja őket a legjobban megvédeni. Más a biztonságérzet számodra és más az ő számára, mert Te azt akarod, hogy szem előtt legyen, ő meg nem akarja, hogy szem előtt legyenek.

Az is előfordulhat, hogy elhagyja őket, ha hozzájuk nyúlsz, nem szeretik, főleg nem az áttelepítést.

2015. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!