Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg szabad fürdetni a macskát?

Meg szabad fürdetni a macskát?

Figyelt kérdés
Hosszú szőrű cicám van, a nagy melegben arra gondoltam h jól esne neki egy frissítő fürdés. Papámtól azt hallottam, h nem szabad mert akkor pár napon belül koszos lesz a bundája.

2015. júl. 12. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan fürdesd meg:)
2015. júl. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
A macskák nem szeretik a vizet és nem biztos, hogy nekik jól esik a víz. Bármibe lefogadom, hogy menekülni fog a víz elől.
2015. júl. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megszabad,törölközővel alaposan töröldmeg es ha nincs nagyon meleg akkor hajszárítót is használhatsz( hidegebb fokozaton) hogy ne fázzon meg :)
2015. júl. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapszabály, hogy macskát nem fürdetünk. Csak ha nagyon muszáj.


Egyrészt általában nagyon utálják és félnek tőle, nagy stresszt jelent nekik a fürdetés, csak szenvednek tőle. Ha nem vigyázol, akkor szét is fog szedni, tuti, hogy vér fog folyni.


Másrészt az aljszőrzetük nagyon nedvszívó, nehezen szárad meg és ezért könnyen megfáznak vizesen. Ha meg valami sampont is használsz, akkor azt meg lenyalják magukról, mivel ilyenkor mindig intenzív nyalakodásba, szőrápolásba kezdenek.


Harmadrészt ha meg szárítani akarod géppel, akkor az nagyon hangos, nem szeretik és félnek tőle, el akarnak szaladni és nehéz olyan sokáig fogva tartani őket olyan nagy stresszben. Valamint könnyen fájdalmat, égési sérülést is lehet nekik okozni a meleg levegővel.


Meleg ellen elég csak kicsit megnedvesíteni a bundáját a kezeddel vagy egy nedves ronggyal. De elég lehet ha le tud feküdni a hideg csempére, ha kedve tartja.

2015. júl. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Maradok akkor a hideg csempénél:)
2015. júl. 12. 01:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha kölyök korában nem szoktattad hozzá valószínű szar élménye lenne. Próbáld ki egy kis víz fölé emeld a macskád, azonnal meg fog meredni mint egy bot és minden erejével menekülni próbál majd mert nem akar benne lenni. Ha meg nincs vele baja akkor se menjen a feje a víz alá az nem a legjobb nekik a fülüket bánthatja a víz ha belemegy.
2015. júl. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én pont a meleg napon fürdettem a kiscicát a bolhák miatt. de tetszett neki. míg régen a cicáim nagyon dühösek voltak a fürdő miatt.

most a nagy cicámat elkezdtem bevizezni a kezemmel, a meleg napon. nagyon élvezte még nyújtotta a nyakát, hogy oda is mehet a víz, meg dobombolt. normális helyzetben megy egy csepp víztől is elfut. szóval ha melege van úgyis hagyni fogja mert rájön, hogy neki ez jó. de utána jól töröld meg a bundáját és ha vmi macskáknak való szerrel fürdetted, akkor is mosd le.emeberre valóval ne fürdesd

egyénként a macskák jobban bírják a meleget mint mi

2015. júl. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!