Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy udvari cicánk, aki...

Van egy udvari cicánk, aki kb. hetes koráig kint lakott. Szeretném a bent tartani. Hogyan szoktassam alomra?

Figyelt kérdés
Mikor behoztuk a házba egy sima lapos műanyag tálba hoztunk neki homokot illetve földet a kertből, addig is amíg nem vettem neki alomtálcát és Biocat macskaalmot.A földet használta, ott végezte a dolgát. A helyzet az, hogy most az alomtálcát és az macska almot fekhelyként használja. Abban pihen :) Mit tehetek hogy arra használja amire való? Ha belerakom az eddig használt műanyag tálcát, akkor megszokhatja az almot?

2015. júl. 15. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi mindig kerti homokot használunk...
2015. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egyetlen hétig volt kint, akkor nálatok született, tehát az anyja is ott van. Jól gondolom? Ez esetben a megoldás, ha az anyja megmutatja neki, mire való az alom. A mi kismacskánk is játszott vele, és elaludt benne, akkor jött csak rá, nyilván a szagról, hogy mire való, amikor az anyja belepisilt.
2015. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

Nálam is mindig pihenőtálca lesz az alomból, ha kitakarítom :)

Próbáld azt csinálni, hogy egy kis összepiszkított földet, vagy amit használt, beteszed az új alomba. Így érezni fogja a szagát, és elkezdi kaparni, onnantól oda fog járni, nálam ez vált be :)

2015. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem hiszem

Ez az én módszerem:

1# Dobd ki a tálcából (fekhelyből) az almot!

2# Nézd meg hova ürít a kertben!

3# ásd ki a körülötte lévő területet és tedd bele az alomtálcába!

4# Ha a macska oda ürít akkor fokozatosan csökkentsd a föld mennyiségét és növeld az alomét 1-2 hónap alatt már csak alom kell a tálcába föld nem, és a macska már föld nélkül is a házba piszkít.

(Ez egy elég hosszú folyamat úgy hogy légy türelmes)

Sok szerencsét!

2015. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nyolc hetesen hoztam el a macskámat, előző helyén kint élt, nálam eleinte csak bent, most már itt van két éve, kinti-benti cica lett. Úgy szoktattam alomra, ( lengőajtós, fedett macska wc-je van) hogy először még a tető nélküli tálcába tettem be a macskát, persze ő is aludt, játszott benne, sőt volt, hogy ette is :D aztán valahol olvastam, hogy fogjuk meg a lábait, és kezdjük el kaparni vele az almot, párat kaparjunk és így rájön, hogy hoppá mire is való, nálam ez remekül bevált :) kb egy hét múlva már a tetőt is rárakhattam és az ajtón is simán közlekedett :) Nemrég vittek el tőlem három kiscicát, őket szintén ezzel a módszerrel szoktattam rá, és náluk is működik, legalábbis az új gazdik visszajelzése alapján.
2015. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!