Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskámat tegnap elkapta...

Kismacskámat tegnap elkapta két kutya! Elég rendesen elrendezték! De nincs pénzem állatorvosra! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az általános állapota jónak tűnik!Nem látjuk hogy fájna vmije,virgonc kedves jó kedvü bújos cica ahogy szokott!Eszik,iszik!De szerintünk a gerince törhetett el!A hátsó két lábát csak húzza maga után!Lóg neki!Csikizésre erösebb nyomásra egyáltalán nem reagál!

Tudom dokihoz kéne vinni sürgösen de nincs pénzem és nem tudok még kölcsön kérni se!

Gondozzuk ahogy tudjuk de még most is olyan kis virgonc nem marad egyhelyben!


Honnan tudhatom tutira hogy a gerince tört el?Bár 99%-ba biztosak vagyunk hogy az,de egy ismerösünk azt mondta hgy lehet csak a csipője!


Már arra is gondoltunk hogy bevisszük az állatkórházba és azt mondjuk talált cicus hátha úgy ellátják!Vagy tényleg nem tudjuk hogy mit csinálhatnánk!


Kérek mindenkit a bántó hozzászólásokat mellözük!

Igy is nehéz mert szinte családtag meg két kisfiú kedvence!De el kell döntenünk a cicát visszük orvoshoz vagy adni adok a gyermekeimnek!


2008. szept. 4. 11:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egy ilyen nagyon jó állatorvos nagyon sokba kerül..nekünk egy idegen cica hevert így a kertünkben..elvittük és mondta a doki hogy a medence csontja tropára tört..1% esélye volt hogy helyre jön..Elaltatták szegényt..de ingyen,haza hoztuk és eltemettük nálunk..sajnos nagyon megsírattam szegényt..de igy neki is jobb lett..
2008. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Akit esetleg érdekel hogy mi lett a Zizikémmel!!!


A kiscicám már nincs velünk tegnap elött este ahogy a kisfiam mondta "felszállt cicaországba"!


El lett altatva szegényke!Már nem lehetett volna megmenteni ha lehetöségem lett volna orvoshoz vinni elöbb akkor se!A csipöjétöl lefele teljesen lebénult szegénykém!Már feküdni se feküdt le mert gondolom akkor fájt neki a gerince!Szó szerint 24 órán keresztül csak ült!Este felé behoztam magamhoz a szobába és elbúcsúztunk egymástól és nagyon édes volt mintha tudta volna az utolsó erejével is oda kúszott hozzám és a "kezét" utolsó erejével is a karomra rakta ahogy szokta!Édes volt mert sirtam és Ö meg az arcát az arcomhoz nyomta! :'(

Nagyon rossz volt!Föleg hogy még most is olyan volt mint elötte egy nappal amig az a két kutya meg nem támadta!És képzeljétek el addig nem pisilt kakilt amig ki nem vittük az udvarra még ilyenkor is jól nevelt kiscicaként viselkedett!

Nagyon hiányzik!Mindenröl eszembe jut!De neki már nem fáj semmi és az a lényeg hogy Ö már nem szenved!

Természetesen haza hoztuk és itthon temettük el!Vele temettük a maciját is amivel vagyis amin szokott aludni meg csináltam neki egy kis keresztet amire a kedven játékát ráfüztem és ültettem elé egy virágot!Igy egy picit mindig itt lesz velünk!


Köszönöm annak aki gondolt a kiscicámra,Zizikére!


Ha esetleg valaki kiváncsi a cicánkra a lenti linken megnézheti!


[link]

2008. szept. 6. 17:26
 13/16 A kérdező kommentje:
Amúgy az utolsó kép Zizikéröl amit az elöbb bemásoltam :(
2008. szept. 6. 17:40
 14/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom:( Bár jellemző a magyar állategészségügyre hogy ha valami komolyabb baj van akkor altatnak.Kint amerikában ahol persze van a kedvencre pénz műtéttel meg tudják oldani ahogy egy családtagunkat sem altatjuk el ha komoly baja van.Ma már létezik külön kistestű állatok számára készített fájdalomcsillapító amit elbír a szervezetük.A csípőcsontott pedig helyre lehet állítani, lehet műteni.Lebénulhat az állat deréktól lefelé de ettől még szinte teljes életet élhet ha a csontok összefortak és megfékeztek belső vérzéseket vagy amire még fény derül.

Egyszer az egyik tengerimalacomat kapta be egy kutya aztán olyat visitott a szájában hogy ilyedtében elszaladt a kutya, komolyabb baja nem lett.Egyetlen tengerimalacom halt meg tüdőgyulladásban ő már öreg volt és nem bírta a szíve.A többi mind végelgyengülésben halt meg és boldog életük volt.Az állatokkal úgy kell bánni mint a gyermekekkel, óvni kell őket és ha baja van akkor gyógyítatni.Persze ez pénz kérdés, de valyon egy gyerek gyógykezeléséről lemondunk azért mert nincs rá pénz?Elaltatjuk?Ez így humánus?

2008. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a kiscicád, de jobb neki így :(
2008. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyoin sajnálom a cicádat. Pont ilyen cicám van nekem is csak ő már 2 éves. Együtt tudok veled érezni, mert 2 éve ugyanígy ment el az én nyuszikám. Elkapta a kertben egy kutya és lebénult. Utána 2 hétre elkellett altatni. Részvétem a cica miatt. Nagyon sajnálom de jobb neki így hidd el.
2008. okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!