Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám most ellik, de minden...

Macskám most ellik, de minden kitoláskor ordít és vergődik?

Figyelt kérdés
Eddig három kiscica van meg, de mindegyiket ennyire megszenvedte. Amikor már megjelent a burok (benne a kiscica), keservesen sírt és forgott körbe, kiugrott a fészekből. Amikor meglett, szépen megette a burkot, tisztogatta a kölyköt, de a másodikat kint felejtette a padlón, és mire kimentem ellenőrizni, szegényke eléggé kihűlt. Már jól van, de aggódom egy kicsit, mert éjjel nem tudom felügyelni. Kinti macska. Még vannak a hasában kicsik.
2015. júl. 20. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Fáj neki. Lehet, túl fiatal még. Jobb lenne, ha annak ellenére, hogy kinti cica, most bevinnéd egy nyugodt, biztonságos helyre, és figyelnéd. Akár bele is pusztulhat a fialásba, jobb odafigyelni rá.

Aztán ha elválasztotta majd a kölyköket, 10-12 hetes koruk után, vigyétek el ivartalanítani, ha jót akarsz neki és magatoknak, máskülönben félévente ez várható.

2015. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

És mi a kérdés?


Az, hogy felelős állattartóként leelleted szegény állatot és várod, hogy mi izguljunk veled, mert "aggódsz egy KICSIT"?

Én ilyenkor azonnal hívom az orvost! Ja, nem... Az én macskám ivartalanítva van.

2015. júl. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

2. és mégis honnan lenne macskád, ha a világ összes macskája ivartalanítva lenne? Sose értettem, miért kell lenézni azt, aki esetleg nem ivartalaníttatja az állatát. Az embernek is fáj a szülés, mégse kötteti el magát minden nő, hogy ne szenvedjen.

Kérdező, ha a cica hagyja, akkor vidd őt az egész alommal együtt nyugodt, fedett, meleg helyre, és maradj ott vele, amíg meg nem születik az összes kölyök. Ha ez az első szülése, akkor amiatt is mehet nehezen neki.

2015. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%
Pest környékén nagy divat ez az ivartalanítás.. :D Meg minden szarra oltás. Vidéken ahányszor csak fialhatnak a macskák, annyiszor meg is teszik. A többség kinti macska, nem benti kanapés.
2015. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Meg gondolom nem utcamacskák születésénél asszisztál épp. Azért jó az ivartalanítás, mert nem lesz több KÓBORmacska. Kóbor. Ha gazdisok lesznek a kiscicák, akkor ne legyen már probléma, hogy nincs elkötve az állat. A saját macskád anyjának gazdáját se szidod ilyenért - a te macskád nem kóbor lett, az ő kismacskái se lesznek azok, nekem úgy tűnik.

(Más kérdés a hím cicák ivartalanítása, ugye bunyó szempontból nem mellékes, hogy mennyire fickós. Biztonságosabb a herélt cicaélet.)

2015. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megszületettek a kicsik, öt lett, de mindnél így sírt. Első alom egyébként. Mindnek van leendő gazdája, tehát nem tartozom a felelőtlen állattartók közé. Köszönöm a válaszokat! :) (Fedett helyen vannak egyébként, plusz kis macskaházak is voltak előre bekészítve.)
2015. júl. 21. 00:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok


'Pest környékén nagy divat ez az ivartalanítás.. :D Meg minden szarra oltás. Vidéken ahányszor csak fialhatnak a macskák, annyiszor meg is teszik. A többség kinti macska, nem benti kanapés.'


Édes kincsem, egy 4000 fős faluban lakom, mégis van annyi eszem, hogy oltatom, féreghajtózom és ivartalaníttatom a macskám és KIZÁRÓLAG kinti.


És nem aggódom, hogy nem lesz majd kismacska, amikor kell, pont a ti értelmes hozzáállásotok miatt.


Ja, és még csak nem is Bp. környékén élek. :P

2015. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Édes kincsem, nem mondtam, hogy minden falusi, kisvárosi, pesti stb. embert meginterjúvoltam, hogy mit csinál/nem csinál a macskájával. Általánosítottam, érted...........
2015. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Örülök,hogy neked minden cicára látatlanba van gazdi :D Én x éve tenyésztek és soha nem is vártam el és nem is akarom,hogy látatlanba legyenek gazdik,de úgy látszik én csinálom rosszul :D
2015. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Miért olyan fura, ha minden cicának előre van gazdija? Nálunk kb. 9-10 éve minden évben születik 3-4 kiscica, és még sosem volt gond azzal, hogy hova passzoljuk el őket, sőt várólista van rá :) Rengeteg ismerős tőlünk szeretne kiscicát, pedig csak egyszerű házimacskáink vannak, nem ilyen kitenyésztett luxusmacska. Ezért is nem értem, miért kell rögtön támadni azt, akinél kiscica születik. Nyilván ahol gondot jelent elajándékozni, ott tényleg legyen inkább az ivartalanítás, mint hogy a kicsiket vízbe fojtsák vagy kidobják az utcára. De miért kell valakit egyből megbélyegezni felelőtlen állattartónak, csak mert a macskájának kölykei vannak?
2015. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!