Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon vergődik a kutyám, miért?

Pórázon vergődik a kutyám, miért?

Figyelt kérdés
Kaptam múlt héten egy kb. féléves német juhász kiskutyát. Hamar megszokott minket, jól érzi magát a nagy udvaron. Iskolába szeretném vinni, ezért megpróbáltam nyakörvhöz-pórázhoz szoktatni. Amint rátettem a pórázt, azonnal üvöltve verte magát a földhöz, mintha legalábbis valami vadállat lenne. Mikor elengedtem, megnyugodott. Hogyan szoktassam pórázhoz? Így egyáltalán nem tudom kivinni az udvarról se. Adjatok tanácsot, hogyan csináljam?
2010. jún. 4. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs pórázhoz szoktatva, nem lehet vezetni, és valószínűleg rossz emlékei/élményei társulnak a pórázhoz (esetleg megverték vele, vagy csak akkor tették rá, ha dokihoz mentek, stb).

A kitartás és a következetesség a kulcs. Minden alkalommal kicsit több ideig tartsd pórázon, várd meg, míg lenyugszik, próbált kellemes dolgokra (játékra, más kutyákra) terelni a figyelmét, hogy elhalványítsd az ellenérzését a pórázzal szemben.

2010. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Először csak add rá a nyakörvet, hadd szokja meg azt elsőnek. Nézz körül az udvaron, nem-e tudja valahol felakadni, tedd biztonságossá a portát ilyen szempontból. Ha jól viseli a nyakörvet, jöhet a póráz. Mikor rácsatolod, adj neki jutalomfalatot/dicsérd meg. Ha sikerül megtenni akár néhány lépést "hiszti" nélkül, akkor ismét dicséret. Így összeköti, hogy engedelmesség=jutalom. Szerintem működni fog. Sok sikert!;)
2010. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem-e tud*
2010. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!