Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? SÜRGŐS

Mit tegyek? SÜRGŐS

Figyelt kérdés

Van 3db kiscicám,akik vasárnap lesznek 3 hetesek. Az anyukájukat 1 hetes korukba elütötte egy autó pont előttünk. A kiscicák esznek. Dobozban vannak,de folyton kimásznak nagyon aktívak. Azonban a 3 cicából kettőnek csúnya a szeme. Az egyiknek csak a fél szeme összeragad néha fehér váladék(nemtudom talán genny) jön ki belőle és ilyen fehéres szürkés a szeme. A másik cicámnak szintén össze van ragadva a szeme ráadásul mindkettő,de neko nem az egész szeme fehéres szürke hanem csak a belső sarkak. Könyörgöm valaki segítsen nem akarom őket elveszíteni annyira szeretem őket..Egyébként folyton dorombolnak. Természetesen kamillázom a szemüket nemtudom,hogy eut írtam-e már. Anyáék nem nagyon engednék,hogy állatorvoshoz vigyük őket, mert sokba kerül. Tényleg nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni.

16/l


2015. júl. 24. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Távgyógyítani senki nem tud, házi módszer nincs, ha meg sokallják a szüleid az állatorvost, ne tartsatok állatot, inkább legyél önkéntes egy menhelyen, az nem kerül semmibe!
2015. júl. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha egy macskának előjön a harmadik szemhéj láthatóan, akkor beteg. Orvos nélkül te semmit nem tudsz tenni.
2015. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérjél kölcsön akkor tőlük egy 5 ezrest, annyi biztosan elég lesz a vizsgálatra, de lehet, hogy 3 ezres is elég lesz.

Mondd meg nekik, hogy ledolgozod, takarítasz érte vagy lenyírod a füvet mittudomén.

2015. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Tudsz róla képet küldeni?
2015. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most aludtak el,mert ettek.de ha felkelnek megpróbálok.
2015. júl. 24. 19:31
 6/9 anonim ***** válasza:

A kamilla erre semmit nem ér. Állatorvos tud adni megfelelő szemcseppet. Mi nem tudunk segíteni, csak állatorvos.

Ha valaki állatot tart, akkor ne sajnálja a pénz állatorvosra. Féregteleníteni is kell már őket, és majd később oltatni. Ez sem ingyen lesz.

Mutasd meg a szüleidnek a válaszokat. Felelős állattartó, ha már hagyta fialni a macskáját (és nem ivartalanította időben), az állatai egészségéről is gondoskodik. Ha betegek, orvoshoz kell vinni őket, nincs más megoldás.

2015. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó esetben a kamilla is elég lehet, néha sok idő kell, hogy helyrejöjjenek. Fontos, hogy minden egyes törlésnél tiszta gézt használj (ha visszamártanád, csak vinnéd a fertőzést is) és a külső saroktól a belső fele töröld. Esetleg műkönnyel csepegtesd nekik.

De jobb lenne az állatorvos, mert valószínűleg antibiotikum is kéne nekik. Nem tudom merre laksz, de érdeklődj körben, én tudok olyan állatorvost is, aki 2 ezerért vizsgál és ilyen esetben csak egyszer szokták kiszámlázni amúgy is. Ha neten nem találsz árakat, akkor érdeklődj a helyi menhelyen, vannak kapcsolataik, talán ingyen is segítenek. De telefonálhatsz az orvosnak is, tanácsot ingyen adnak. :)

Meg három hetesen ideje lenne a féreghajtásnak is lassan, fontos lenne. De ha elevenek, az jó jel - bár jobb lenne megvárni, hogy ne is legyen nagyobb gond.

Meg nézd meg, nem bolhásak-e. Én egy alom cicánál már azt hittem náthásak, aztán kiderült, hogy "csak" bolhásak és arra allergiásak, egy irtás megoldotta. :)

2015. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm a választ.

Bolhásak voltak,de megfürdettük őket. Azonban még vasárnap is megfogjuk. A féreghajtás is meg fog történni. De a szemüket nem bentről kifelé kell törölni?

2015. júl. 24. 20:20
 9/9 anonim ***** válasza:
A kamilla nem mindig jó, mert szárító hatású. Muszáj megmutatni állatorvosnak, ő dönti el, hogy milyen szemcsepp kell (vírus vagy baktérium fertőzés). És valóban, a 3. szemhéj előesés már komoly gondot jelez.
2015. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!