Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az egyik cicám folyton a...

Az egyik cicám folyton a hajamat nyalja. Szerintetek mi baja?

Figyelt kérdés
Minden hajnalban megjelenik az ágyamban, dorombol, dörgölőzik, ilyenkor mindig megszeretgetem és együtt alszunk tovább. De mostanában azt a szokást is felvette, hogy a hajamat nyalja eközben, és hiába tolom el, nem akarja abbahagyni. :D Ilyenkor megmosdat, vagy mit csinál?
2010. márc. 7. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Nézesd át a hajad, hogy nincs-e valami élősködő benne. Egyébként nem tudom, hogy miért lehet.
2010. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
52%
mézzel mosol hajat? xD
2010. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Le kell vágatni a hajad, és nem lesz ilyen probléma !


Ammmm...mit keres a szobádban a macska? Nincs ajtója a szobának?

2010. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A hajad neki olyan mint a fajtársak szőre. A ciciák pedig szokták egymást mosdatni, úgyhogy ő most a fajtársának tekint.
2010. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tetszik neki a samponod illata.
2010. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon ari :D Nincs semmi baja, ez is a szeretet jele. Bár lehet, igazad van, nem túl higiéniás, hogy egy macska nyaldossa a hajadat, legfeljebb ha ez történik, minél hamarabb távolítsd el a közelből, vagy te menj arrébb...

de ez tényleg nagyon aranyos!:D

2010. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

De jó, másnak is nyalakodós a macskája? Az enyém is rendszeresen "megmosdat".


Mondtam már sok macskásnak, nem lehet tipikus mert általában nem csinálnak ilyet. Üdvözlésül hízelkedik, megsimogatom a fejét ő meg megnyalja a kezem.

Olyan nyalakodós, mint egy kutya, azzal a különbséggel, hogy a nagyon érdes-száraz a kutyákhoz képest a nyelve.


Néha limonádét készítés után is letisztogatja a kezem pedig köztudottan utálják a citrom illatát. Látszik is a szemén hogy nem ízlik neki (hunyorog). Ha rájön az ötperc és vadul játszik, akkor is megnyal egy kicsit. Akkor rájövök hogy ez csak játék és nem őrült meg (pedig úgy néz ki: kikerekedett szemekkel rohangál és mindenkit dobbantónak használ).


Én emiatt nem szólnék rá, mert ez szerintem olyan mint mikor egeret hoz: csupa jószándékból teszi a maga macskás módján. Inkább kezet mosok utána.

2010. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanezt csinálja a cicánk, hogy éjjel odajön az ágybe hozzánk és elkzed nyalogatni. Csak nekünk nem a hajunkkal csinálja, hanem a nyakunkat nyalogatja. Odabújik a nyakunkhoz és azon "gyúr" vagy hogy szokták ezt mondani (ami mondjuk eléggé szokott fájni, hogy nyakon csinálja:D) és közben nyalogatja a nyakunkat. Aranyos ilyenkor, hogy mindig odabújuk és dorombol, csak kicsit fáj és mindig tiszta nyál lesz a nyakam:D. És hiába próbálom magamra húzni ilyenkor a takarót, hogy ne férjen oda, akkor is sikerül neki, mert befúrja magát a takaró alá és onnan megy fel a nyakamhoz:D.
2010. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem rágcsálja, és szerintem tök normális, ha benti egy macska (ha már az egyik válaszoló megjegyezte..)
2010. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem csokis a samponom, azóta a macskám folyton piszkálja. Szerintem tetszik neki az illata, úgyhogy nem gáz.
2010. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!