Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az anyamacskának nincs elég...

Az anyamacskának nincs elég teje, sos! Ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Röviden.

Elkényeztettem a macskámat. Törzskönyvezett, 1 év elmúlt, sosem volt még kint a szabadban. Mégis megtörtént az eset, hogy vemhes lett vmi ablakon beugró hódoló hímtől.


4 kiscicája lett, de ebből 1 holtan született, a másik élt 4 napot, és ő is elpusztult.


Na már most eddig a cicám mindig konzervet, vagy alultasakost kapott enni, hiába volt őnagysága előtt a száraztáp, egyszerűen nem hajlandó megenni.


Royal canin száraztáp, kölyköknek való, mert úgy olvastam, hogy ilyenkor jó minőségű kölyök tápot kell adni az anya macskának. De ő nem.

Egyszerűen nem eszi meg, csak ha konzerv, de jelenleg örülök, ha fizuig kihúzom. Konzerv sajnos elfogyott, de száraztáp az van vagy 3 kg is. Már gondolkodtam rajta, hogy elötte hagyom hadd egye meg a fene, de aggódok a kicsikért.

Olyannyira elrontottam az etetését, hogy ha nincs konzerv, képes addig kunyerálni az asztalnál, míg végül beadom a derekamat.


Tanácsok? Mit adjak neki?


Felforraltam tejet, hagytam kihűlni, és egy pici cukrot is tettem bele, víz van elötte mindig, persze friss, és száraztáp.



2015. aug. 3. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáltad már hogy a tápot össze kevered a konzervvel? Úgy kénytelen lesz megenni a kettőt együtt aztán hátha tetszik neki a kis ropogtatni való.

Hát igen nem szabad elkényeztetni őket bármennyire is imádjuk őket. :)

2015. aug. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tejet nem kell adni neki, cukor az meg végképp felesleges és káros.

Húst sem eszi meg? Pl. főtt csirkehús főtt rizssel?

Végső esetben vegyél valami olcsóbb konzervet, és próbáld ezzel összekeverni a száraz tápot. Esetleg ha a halat szereti, akkor egy olcsó tonhalkonzervet is belekeverhetsz a tápba, annak elég erős illata, íze van, hátha úgy megeszi.

Most, hogy szoptat, nem szabad kiéheztetni, de ha már elválasztotta a kicsiket, akkor csak az a módszer a célravezető, hogy "eszi, nem eszi, nem kap mást". Éhen nem fog halni, ha étel van előtte.

2015. aug. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megoldottam úgy hogy száraztápot összekutyultam konzervvel, kénytelen megenni. :)))


S meg is eszi, bár szerintem nem jött be neki, mert képes volt az első napon úgy enni, hogy kipecázta belőle a szárazat, és csak a konzerv fogyott el.


Nah másnak nem kímélve belemarkoltam a konzervbe és úgy össze gyurmáztam a szárazzal, eltűnt mind a kettő. Köszi a válaszokat!

2015. aug. 14. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!