Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktathatnám meg a...

Hogy szoktathatnám meg a cicám, hogy normális alvó helyet válasszon a pihenésre?

Figyelt kérdés
A lehető legfurcsább helyeken alszik,értem ez alatt a macskaalmot,a mosdókagylót,tuskabint,virágcserept,wc tetőt. Kényelmes,puha,csendes helyen van az ágya. Más is tapasztalt ilyet?

2015. aug. 11. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze. A mieinknek is van kibélelt kosara, néha használják is, a két abszolút kedvenc viszont egy horpadt papírdoboz teteje a lépcső alatt meg az egyik könyvszekrény teteje.

Szerintem csak onnan "üldözd el", ahol zavarnak téged. Ha olyan helyet néznek ki, ami téged nem zavar, akkor hagyd rájuk. Okos állatok, tudják, miért épp arra esett a választásuk. (Ha már mindenképp át akarod szoktatni, akkor egyszerűen rakd mindig ugyanoda (egy szerinted jó helyre), ha rossz helyen van. Nekünk bevált.)

2015. aug. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most épp ez van folyamatban. A mosdókagylóról kezd leszokni,így,hogy sokadszorra engedtem rá a vizet. Türelmes vagyok :)
2015. aug. 11. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy is meglehet oldani ,hogy ha a te általad kiválasztott helyen jutalmazd meg egy kis csemegével!

De nem biztos hogy sikerrel jársz azért az állatok kényelme is fontos.

2015. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem melege van, legalábbis amiket írtál, nagyrészt hűvösebb felületek. A puha, párnás ágy pedig seperc alatt átmelegszik és nem érzi jól magát benne. De lehet nem tetszik neki a szaga, műszálas és megrázza, bármi lehet, amit te észre sem veszel, ő meg nem tud szólni.

Szerintem hagyd rá, ha nincs útban. Ha kényelmetlennek találná ezeket, nem aludna ott. :)

2015. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!