Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítene valaki?

Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Néhány nap múlva érkezik hozzám egy tündéri kismacska, akit már nagyon-nagyon várok. :))


Talált, mentett cicáról van szó, a doki szerint 10-12 hetes lehet kb.


A tápokat tekintve egyrészt fogalmam sincs, melyik lenne a legjobb választás (pl. van, aki az RC-re esküszik, mások szerint pedig pont nem jó), másrészt pedig jobban szeretném én saját magam elkészíteni az ennivalóját, mert legalább tudnám, hogy abban valódi hús van, nem pedig ki tudja milyen összetevők, ízfokozók, gabona stb.

A kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki macskáknak való recepteket? Mielőtt még azt mondanák, hogy miért nem használom a Google-t: nézegettem a neten, de csak felnőtt cicáknak valókat találtam.

Nyers/főtt csirkemellet mennyi idős kortól lehet adni?

Nem vagyok őrült macskamániás, pusztán a legjobbat akarom neki, mert eddigi rövidke életében már sok mindenen keresztülment.


2015. aug. 16. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél neki valami minőségi junior tápot. Az ösdzetevőket elm. fel kell tüntetni. Minél magasabb a hústartalma annál jobb. Szerinzem adj neki kiegészitésként főtt csirkét és egész fagyasztott halat. Ja és száraztápot és nedveset is.
2015. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! 6 éves lány cicám van, 6 hetes kora óta nálam.


Ő kiskorában nem ette meg egyik tápot sem, így csirkemell sonkát, főtt, natúr csirkemellett és halat, Whiskas Junior tejet adtunk Neki. Most már megeszi, Whiskas és Kitekat tápokat kap, ezeknek a junior változatát Neked is ajánlom.

Szeretgetsd, simogatsd sokat, játsz Vele!


Remélem egy picit segítettem, ha kérdésed van, írj nyugodtan, jó cicázást kívánok! :)

2015. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ mindkettőtöknek! :)
2015. aug. 18. 00:52
 4/4 Maxitabi ***** válasza:

Háát..Kitekat és Wh.. pont a szemét kategória...

A BARF etetésnek néz utána,nagyon sokan így etetnek macskát, kutyát-pont azért,amit mondtál-tudják, mit adnak az állatnak! A főtt kaja felesleges,hisz a macska ragadozó,az emsztése, fogazata, életmódja erre van kitalálva. Németül és angolul is utána lehet olvani ennek a nyers etetésnek (BARF), nyugaton már régóta csinálják és egyre többen nálunk is, nagyon jó tapasztalatok vannak vele kapcsolatban.Itt a gyk-n is keress vissza kérdéseket!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4101962-macs..

[link]

2015. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!