Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik így?

Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
2 macskám van, egy 4 éves és egy 4 hónapos. (az anya meg a kismacskája) Mostanság azt véltem észrevenni, hogy mikor a kicsi odamegy az anyához akkor morog rá. Ez eddig csak néha-néha fordult elő, de ma már mindig. Hosszú percekig csak mozdulatlanul morog. Amikor adtam nekik tápot az anya odament enni, a kicsi is ment volna és az anyja nem engedte, fújtatott rá.. Már nem tudom mit csináljak velük. Mi a baja az anya cicának?!

2015. aug. 17. 13:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Kérlek válaszoljatok, fontos lenne...
2015. aug. 17. 14:20
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugi. Most szocializálódok a kicsi. Az anyja megmutatja neki hogy hol van a helye.:)
2015. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kiscicákat kb. 12 hetes koruk körül szokta leválasztani az anyjuk. Ez annyit jelent, hogy ilyenkor már nem szoptat, és később elkezdi "üldözni" a kicsiket, hogy most már álljanak a saját lábukra. Részéről itt véget ért a felnevelés.

Ha össze vannak zárva, akkor csak remélni lehet, hogy legyőzi az ösztönt a megszokás, hogy ott van a kicsi is.

2015. aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ez normális dolog, nem kell aggódjak??..
2015. aug. 18. 12:44
 5/5 A kérdező kommentje:
De az az érdekes, hogy egyszer már volt úgy hogy megtartottuk az egyik cicáját, de vele nem volt ilyen még 1 éves korában sem. (az viszont fiú cica volt)
2015. aug. 18. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!