Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szörnyen kövér a macskám....

Szörnyen kövér a macskám. Hogy lehetne lefogyasztani?

Figyelt kérdés
5 éves, ivartalanított cica (lány). Sajnos vesehomokja volt, és most meghatározott ideig csak egy bizonyos fajta speciális száraz tápot ehet, ami úgy tudom, diétás..kb. 2 hónapja csak ezen él, a napi ajánlott adagnál soha nem kap többet, de van, hogy el sem éri. Előtte sem volt kis darab, de mióta ezt az elvileg diétás kaját eszi, még dagadtabb...Benti cica, sokszor kivisszük a kertbe, de nem igazán mozog, csak hempereg..:D Imádom, és gyönyörű szép így is, de nem akarom, hogy rámenjen az egészségére, de már fogalmam nincs, mit lehetne csinálni...Adjunk neki a napi javasolt adagnál jóval kevesebbet??
2015. aug. 20. 21:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, egy házimacska alapvetően jelöl, azaz mindenhova pisál, még ha lány, illetve exlány is, egy kandúr meg pláne.

Mindennek van kockázata, a bamba macskákat néha elütik, de csavarogni az aktív kandárok szoktak, a lakott területen elütött macskák 90%-a kandúr. Ha szobacica marad, a gyakorlatban nem fog lefogyni.

Én szóltam.

2015. aug. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Gondolom fajtán is múlik a hízás mértéke. Nem szeret játszani? Az én macskámat mindig megfuttatom valami galacsinnal, vagy a blokkokat imádja még:D mindig liheg, szóval meg van a napi edzése egy nem óriási lakásban is.
2015. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Szeret játszani, de max 5 percig lehet lekötni így az érdeklődését...


Nem szed gyógyszereket, meg igazából nem hirtelen hízott meg, hanem fokozatosan. Megpróbálom majd sokkal többet kiengedni, meg visszamegyünk az orvoshoz, hogy ajánljon vmi másik tápot, és abból is kevesebbt fog kapni.

2015. aug. 21. 09:19
 14/16 Maxitabi ***** válasza:

Szia, az előző cicám is nagy darab volt :)) és úgy fogyasztottam le, hogy az állatorvos által ajánlott H...s tápból jóval kevesebbet adtam... Igaz,az nem gyógytáp volt(és azóta ahhoz hozzá sem nyúlnék már).. Szerintem várd meg a kúra végét, aztán állj át egy gabonamentes tápra. Azt olvastam, hogy vesés cicáknál minél kevesebb mesterséges/szintetikus adalék legyen a tápban, és jóval több állati, mint növényi fehérje.És persze a szénhidrátbevitel csökkentése is fontos...

A mostani cicáim 6 éve gabonamentes tápot kapnak (ivartalanítottak) és szép soványak.

A cicusodnál nagyon lassan, fokozatosan szabad csökkenteni a napi adagját (de kell a csökkentés) és a játék mehet ezerrel.

Persze,hogy eleinte 5 percet játszik-kövéren nehéz mozogni!! És játéknak guríthatnád a tápszemeket is,hadd vadássza le őket!(term a napi adagba beleszámítani!!)

2015. aug. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
KÖszönöm szépen!:) Ki fogjuk próbálni:D
2015. aug. 21. 22:25
 16/16 anonim ***** válasza:
Hússal etesd, az a legjobb, amit adhadsz neki. Attól nem fog hízni sem.
2015. aug. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!