Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ebben az esetben sem célszerű...

Ebben az esetben sem célszerű kinti cicákra nyakörv?

Figyelt kérdés
Van két 9 hetes cicánk,akikre szeretnék nyakörvet tenni. Sok érvet-ellenérvet olvastam a nyakörvekkel kapcsolatban. Végül megkérdeztem egy állatorvost és az ő javaslatára rendeltem biztonsági cicanyakörvet, ami ugye kikapcsol magától, ha cica véletlenül fennakadna, beszorulna valahová. Nem vagyok híve az ilyeneknek, de mivel falun lakunk, ezért amelyik cicán,kutyán nincsen nyakörv azt automatikusan vagy ellopják, vagy elvitetik sintérrel. Már 1 kiscicát elloptak tőlünk,ezért döntöttem a nyakörv mellett. Ilyen esetben célszerű tenni rájuk ugye? Nem akarom, hogy valami baleset legyen belőle...
2015. aug. 21. 20:07
 1/5 anonim válasza:
A biztonsági nyakörv egy teljesen jó megoldás.
2015. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A macskáknak készült nyakörvek kinyílnak, ha beakadnak valahova.
2015. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem célszerű. Ha valaki el akarja lopni, egyszerűen fogja magát, lekapcsolja, és az első kukába bedobja, aztán volt nincs. A dobozka/biléta is lejöhet róla. Az én macskám magától is elvesztette egyszer. A legbiztonságosabb az, ha chipet rakatsz bele. Persze ez csak akkor használ ha állatorvos közelébe kerül, viszont a nyakörvet is figyelmen kívül hagyhatja aki elviszi.
2015. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na szóval az egészségét nem veszélyezteti, viszont senkit nem fog megakadályozni, hogy elvigye és soha ne hozza vissza.
2015. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a chipet választanám. Ha azt hinnék, gazdátlan, és emiatt el menhelyre kerülne vagy el akarnák altatni, biztosan ellenőriznék. Ha meg valaki magának viszi el jóhiszeműen, akkor oltásnál vagy egészségügyi ellenőrzéskor az állatorvosnál úgyis kiderül. Ha meg rosszhiszeműen viszik el, akkor úgysem használ egyik sem. (Biztonsági vagy nem, egyszerűen nem bízom a nyakörvekben - noha nem volt rossz tapasztalatom vele, de valahogy akkor sem.)
2015. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!