Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kakil a cicám az alom...

Miért kakil a cicám az alom mellé? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Cicám mostanában nem hajlandó a wc-be kakilni, hanem a tál mellé, ami nagyon zavaró. Ha az alom teljesen tiszta akkor se kakil bele inkább fogja és mellé a földre végzi a nagy dolgát pedig semmi sincs benne még pisi se. Már próbáltam, hogy hátha az alommal van a baja váltottam is, de akkor se megy bele kakilni. Ha észre veszem hogy kaparja a padlót rászólók, hogy nem szabad és bele teszem az alomba akkor inkább kimászik és elbújik és amikor nem látom mellé akkor végzi el mellé a dolgát. Nagyon idegesít ez a dolog régebben simán bele ment és nem volt semmi gond ha észre vettem hogy valami van benne kiszedtem. Mitől lehet ez? Mit tehetnék hogy újra az alomba végezze a nagy dolgát és ne a földre? Már arra is gondoltam hogy átteszem valahova máshova a cicawc-t de félek hogy ott is ugyanezt csinálná.
2010. márc. 10. 19:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
63%
Mondok egy elkeserítő dolgot: a szobamacskák szeretnek a szőrös szőnyegre pisilni. Ismerősöm macskája mindig a fürdőszobai szőnyegre ürít!
2010. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nálunk hál isten ilyet nem csinál a cica, csak a linóleumra kakil, de pisilést az alomtálcába végzi. De régen ezt sem csinálta ezért furcsa ez a dolog. :(
2010. márc. 10. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

Lehet hülyeséget mondok, de talán ha van valami macskamentás spré, vagy hasonló, akkor azzal esetleg az alomra lehet csalogatni a cicát...

Nem igazán értek hozzá, szóval ha hülyeséget mondtam, bocsánat, csak segíteni próbáltam :$

2010. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hipós tisztítóval pucoltd ki az almos tálat?

Ha megérzik a fertőtlenítőt, nem pipilnek bele. Csak tiszta vízzel szabad átöblíteni, h. te már ne, de a macska még megérezze, h. egyszer már végezte oda a dolgát, és ugyanoda piszkítson.

Talán a tál nem szimpatikus neki. Ha mellé ürít, akkor tudja, hogy oda kéne, de vmiért nem megy tálba.

Ha nem a tisztító, próbáld a tálat lecserélni.

2010. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a gond a macskával, és nem tudunk vele semmit sem tenni. Ha sikerül esetleg megtalálnod a leszoktatás módját megírnád nekem?:)
2010. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

azért mert retard :P

ha látod hogy kakál, fogd meg és tedd be az alomba

lehet az alomnak nincs kakaszaga ellenben a parkettával amit már összeszart 200x

domesztosszal sikáld körbe és tedd a kakáját az alomba és ha nem kakál bele vágd nyakon egy heringgel :P

2010. márc. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld ki a kristályos cicaalmot. Tudom, drága, de szerintem hosszú távon megéri. Mi is azt használjuk, és ugyan a tájékoztató azt mondja, hogy 1 hónapig elég, de mi 2-3 hetetnte cseréljük. Ez neked azért lehet jó, mert mondtad, hogy pisilni odajár, szóval a pisi benne lesz később is, az alapján érezheti, hogy oda kell mennie.

Ha már megtörtént a baj, akkor a kakit rakd bele az alomba és hagyd ott egy darabig -ha téged nem zavar. A padlót pedig jóóóóóó domesztosos vízzel mosd át, hogy még véletlenül se maradjon ott a szag. A cica észre fogja venni a különbséget.

2010. márc. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Az alomtal cserelese segithet. Nalunk is, amikor a nagy mar kezdett finnyas lenni, csereltuk az alomtalat. Azota ujra szent a beke. Es semmi eros szagu vegyszer a tisztitashoz!!!
2010. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A macska nagyon tiszta állat. Nem ürít oda, ahol neki valami nem tetszik. Lehet, hogy domesztoszoztad a tálat a kaki miatt, (ezt nagyon utálják) és a pisilésnél nem, ergo olyankor annyira nem zavarja. Nem szeretheti az almot, próbálj sima finom kvarchomokot almozásra. (Nekem a perzsám csak homokba ürített, az alomba bele sem ment. Bármelyik bányatónál korlátlan mennyiség áll a rendelkezésedre. Minél finomabb annál jobb.) Vagy valami egészen más. (Hát igen, egy embertartó macskán nem könnyű eligazodni. Mert ugye nem reméled, hogy te tartod őt?)
2010. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Esküszöm az én macskám is pontosan ezt csinálja :D Hiába dobálom ki naponta akár többször is a kakit, akkor is mellé végzi el. Az érdekes az, hogy egyszer csak rászokott, majd hirtelen leszokott, úgy hogy semmit se csináltam. Mármint nem váltottam másfajta alomra, és tálat se váltottam. Egyszer csak abbahagyta. Ez így ment kb. másfél hónapig, és most este megint a földre kakilt :S Isten tudja mi bajuk :D
2015. jan. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!