Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem felejt el a cicám?

Nem felejt el a cicám?

Figyelt kérdés
angliába utazom oktoberben. késön tudtam meg,h nagyon macera ivinni a cicáimat(perzsa és egy orientális)megkapták a veszettségoltást,elvégeztük a kellö tezstet(cicánként 20.000)s innentöl számitott fél év mulva vihetem csak magammal öket,addig karantén...anyukám fog addig gondoskodni roluk,egyszer karácsonykor jövünk majd haza,s márciusban vihetem öket magammal.rettegek h elfelejtenek ez idö alatt,nem ismernek meg,nem fognak a gazdijukként rám tekinteni.szerintetek?
2008. szept. 8. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Az igaz, hogy azt mondják: a macska nem az emberhez, hanem a helyhez kötődik. Nem úgy, mint a kutya. Lehet, hogy ha hazajössz a cicákért, eleinte bizalmatlanok lesznek veled, de ha megszokják az új helyet (kb. 1-2 hét), akkor ugyanúgy fognak ragaszkodni hozzád, mint eddig.

Mi a sógornőmékhez szoktuk átvinni a miénket, ha elutazunk, és nekem is olyan rosszul esik, amikor hazajövünk, és nem "ugrik a nyakamba"...:-) ... de ők ilyenek....:-)

Lehet, hogy a kutyás gazdiknak még rosszabb, mert a kutya szenved a távollétükben, sokszor nem is eszik, míg haza nem jönnek.

2008. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Ne aggódj, a cicáidnak nem fogsz hiányozni. Sajnos ilyen a macskatermészet. Valóban, ahogy az előző válaszoló írta, helyhez kötődnek inkább. Tudom, jó lenne arra gondolni, hogy hazavárnak, és legalább annyira hiányzol nekik, mi neked ők. De ez sajnos illúzió...

Nézd a jó oldalát: nem fognak szenvedni a hiányod miatt... ha meg anyukádnál jól érzik magukat, akkor semmi gond!

(Hazatéréskor nekem is csak a kutyák örülnek, a macska, és a tengerimalac teljesen közönyös.)

2008. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hát fél év az elég sok idő, de én csak annyit tudok mondani, hogy én 2 hetente szoktam hazajárni a szüleimhez és a cicáim ugyanúgy üdvözölnek mintha el sem mentem volna, elém szaladnak, nyávognak nekem, aztán éjszaka velem alszik az összes.:))alig tudok aludni úgy körül vesznek!De ha el is felejtenek ha utána is kedvesen bánsz velük, ugyanúgy megszeretnek, megszoknak mint régen.A cicáknak sajnos nem olyan fejlett az emlékezőtehetségük, hamar felejtenek...De fel a fejjel, megszeretnek újra!:))
2008. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, hogy a cicáknak olyan a természete, hogy nem hiányzik nekik a gazdi, és az sem, hogy "nem ugranak az ember nyakába". Ha este, vagy hajnalban buliból :P hazajövök, a Kicsikém igenis ugrik -addig sertepertél, míg fel nem veszem nyakba! :D (Egész pontosan a vállamra szeret feküdni, és onnan a nyakamba bújik, illetev piszikat ad. :) ) Azt valóban észrevettem, hogy hosszas távollétnél távolságtartóbb - talán meg van sétődve, hogy magára hagytam, és lassan enged fel.

DE amikor egyszer egy hétre elutaztam, amíg kicsi volt, a végén már nem evett :( Pedig Anyukám rendesen gondozta, csak ő nem szokta úgy szeretgetni, mint én. Azóta a Cicus rájött, hogy nem hagyom magára, haza szoktam jönni előbb-utóbb, és rendesen eszik. De nagyon ragaszkodunk egymáshoz, fél év távolléttet nagyon nehéz szívvel próbálnék ki.

2008. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha igazán szereted őket, akkor azt ők érzik, és bár valóban ha nem vagy ott velük nem bánkódnak emiatt, mert a macska egy autonóm állat, a gazdát inkább társnak és nem vezérnek nézi. (A kutya a gazdit tekinti rendes esetben "falkavezérnek" ezért is gyámoltalanabb, ha nincs vele.) Én nagyon szeretem a vidéken élő macskáinkat (és egyéb állatainkat), és bár csak 2-4-6 hetente járok le suliidőben hétvégenként, de különösen az egyik macskánk amint meghallja a hangomat, rögtön ott terem és az ölembe telepszik! Különben az állatoknak rendkívül profi 6. érzékük van, rögtön leveszik, hogy ki milyen szándékkal közeledik feléjük!
2008. szept. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
szerintem igen is hiányzunk a cicáknak a miénk szoba cica perzsa és 5 éve velünk van nem a helyhez, hanem hozzánk kötödik. eddig 4 szer költöztünk, most végre már sajátba. nemrég 4 napot voltunk távol a tesóm beköltözött addig a házunkba hogy cinát ne hagyjuk egyedül, mire haza jöttünk depressziós lett, azt vettem észre le van lassulva gubbaszt, azt mondja tesóm egész 4 nap alatt alig jött ki a hálóból ahol velünk alszik, csak enni. pedig napközben mindig ott van ahol mi. most épp a férjemmel olvas. jó pár órámba telt mire a régi lett, simogattuk kényeztettük és megjavult. szeretethiánya volt, pedig tesóm rendszeres vendég.hát ez van biztos hiányzik majd nekik a gazdi. nekem is hiányzott a 4 nap alatt is hogy nem mászott be az ágyunkba.
2008. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi egy hétre mentünk el nyaralni mikor viszajötünk nmeismert meg csak idegenek elől bújt el,de akor előlünk is:S de hamar 2nap alat ujra olyan volt mintha nemismentünk volna el
2009. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!