Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szokassam a fél éves...

Hogyan szokassam a fél éves cicánkat kinti benti cicává?

Figyelt kérdés
Eddig csak bent volt. Néha volt kint pórázon. Várom az ötleteket mert nagyon féltem őt mivel rengeteg veszély fenyegeti őt.
2015. szept. 8. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért akarod kiengedni? Azt ugye tudod, hogy a kijárós cicák legnagyobb része nem éri meg az öregkort? Én biztos hogy nem engedném ki a macskámat
2015. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az valóban igaz, hogy azok a macskák akik bent vannak tarva statisztikailag tovább élnek. Nem kell más macskákkal rivalizálniuk, ez nagy stresszt jelent nekik. Akár 3-4 év különbség is lehet. Tanúsíthatom, nekünk nagyjából 4 macskánk volt az évek során, talán 7 év volt a rekorder, míg a benti macskáknál nagyjából 10-12 év is simán megvan. Pl testvéremék macskája még mindig él és virul míg a mi macskánk aki abban az évben született 2013 ban már elpusztult, és egyik barátom macskája is él, az még korábban született mint a miénk.
2015. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
SEHOGY. miert tennel ilyet? ja ha csak ket evre kell a macska, meg elhiszed a pronyok altal sztereoban hangoztatott marhasagot, hogy a macskanak kint a helye,meg fogyoeszkoz, meg a tobbi primitiv marhasagaikat, akkor csak hajra, de akkor ha elveszett, megmergeztek, kutyat uszitottak ra, elgazoltak stb, akkor ne itt sird ki magad. es leszarom hanyan irjak be, hogy bezarni kegyetlenseg (francokat, tok jol elvan a lakasban is, ezek nem ertenek a macskakhoz), meg hogy a macska fogyoeszkoz, mert sztem aki ilyet ir az leszarja nagyivben a macskajat, csak a pronyo kornyezetenek akar megfelelni, ahol ez a mantra. az hogy 10bol egy macska megeri a az idosebb kort es ezt 5 fogyatekosagyu beirja, nem jelent semmit mert statisztikailag az van, hogy a kinti macskak 90%-at 1 maximum 2 even belul eri valami halalos vagy eletet sulyosan veszelyezteto esemeny.ha leszarod a macskad, akkor persze ezt a rantolast is leszarod amit ide hanytam, es akkor nekunk nincs mirol tovabb kommunikalni, ne is faradj a valasszal. viszont ha fontos neked a macskad, akkor vigyazol ra es bent tartod a lakasban, a szanalmas tomegvelemenyt meg elengeded a fuled mellett. en szoltam.
2015. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nekem eddig kinti cicám volt, és érdekes módon \..va gyorsan bentire lett szoktatva. Fordítva nem működik, főleg hogy jön a tél. Felejtsd el.
2015. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
miért kéne? A póráz miért nem jó, ha eddig is úgy volt kint?
2015. szept. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
azert a poraz is mekkora marhasag mar? egy7 benti macskanak nem moka a szabadban koricalni, akad olyan is akit az okos gazdai setaltatni visznek es sokkot kap a poraztol, kulvilagtol, zajoktol ismeretlen szagoktol stb. tok felesleges ilyesmivel csesztetni csori allatot.
2015. szept. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
arrol nem is beszelve, hogy osszeszedi a parazitakat
2015. szept. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha jól tűri a pórázt, mi a gond? Szól ő, ha nem tetszik neki.
2015. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi bajod a pórázzal? Vannak olyan cicák, amelyeknek nagy a mozgásigénye és nem szeretnek a 4 fal közt ülni egész nap. A szobakutyusokat is elviszik sétálni, akkor a cicát miért ne lehetne, ha szereti?
2015. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csupán amiatt szeretnèm h kint is legyen. Mivel hogyha kint van sokkal boldogabb mint bent .
2015. szept. 16. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!