Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák érzik az édes ízt,...

A macskák érzik az édes ízt, édeset?

Figyelt kérdés

#édeset
2015. szept. 9. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
nem
2015. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rákerestem, és ezt adta ki:


Joseph Brand, a philadelphiai Kémiai Érzékek Központ (Monell Chemical Senses Center) kutatója szerint nem érezheti, ugyanis a macska világéletében ragadozó, vagyis húsevő volt, így nyelvében nem alakultak ki az édes ízt érző receptorok, hiszen nem volt szüksége rá.


Szóval nem :/

2015. szept. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valamit kell hogy érezzem. Próbáld ki, adj neki egy kanál májkrémet meg egy kanál gyümölcs yoghurtot. A májkrémet megeszi de semmi beindulás, a yoghurtot pedig egy mp alatt eltünteti és a kanalat is teljesen tisztára nyalja.

Vagy ott a tej, az is édeskés ízű. A vízbe bele lefetyel hogy oltsa a szomját de a tejet pillanatok alatt megissza az utolsó cseppig. Tehá vmit érez ami miatt ízlik neki. De igazán a húsnak is kicsit édeskés az íze ha nincs fűszerezve.

2015. szept. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt mondjak, hogy a tejet meg ilyeneket a zsirossaga miatt erzi jonak...

Aztan azt is mondjak, azert jatszik a egerrel mielott kinyirna, mert az adrenalintol edesebb lesz a husa.

A tudosok meg megallapitottak, hogy a poszmeh aerodinamikailag keptelen lenne a repulesre. Szoval, az, hogy eppen mint gondolnak pont siman lehet tevedes is.

2015. szept. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én macskám pl. imádja a gyümölcsöket, úgyhogy ha nekem valaki azt mondja, hogy a banánon, epren stb. mást szeret és nem azt, hogy édes, akkor én azt kiröhögöm.
2015. szept. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 macdln ***** válasza:
0%

Nem éreznek édes ízt a cicák. Az egyik válaszoló hasznos dolgot másolt be. A cicáknál valóban nem alakult ki az édest érző receptor. Nincs is szükségük rá. Ráadásul cukorbetegséget is kaphatnak tőle. Amúgy minek adni a cicáknak édeset, ha ott van nekik a száraz táp, meg lehet nekik adni csirke, pulyka húst, halat (mindent csont és szálkamentesen), túrót, sajtot, főtt zöldségeket, rizst, tésztát, májkrémet is akár, ezektől semmi bajuk nem lesz.

A tejet, joghurtot, azért szereik, mert zsíros.

Egy 3-4 hónaposnál idősebb cicának már nincs szüksége tejre. Eddig a korig normális, ha tejet kap a cica.(mármint, hogy nem kap, hanem az anyukája engedi még neki) De nekik sem szükséges már. 3-4 hónapos cica, ha az anyukájával van még, akkor ilyenkor kezdi az anyukája leválasztani magáról. Már nem engedi neki, hogy tejcsizzen. Szóval 3-4 hónapos korukig semmi bajuk nem lesz a tejtől. De ha vki kap egy 10-12 hetes kiscicát, már nem kell neki adni tejet. Viszont ha 8-10 hetest, akkor még kaphat laktózmentes tejet. Mivel még az anyukájával kéne lennie. Kis korban szükségük van a cicáknak a tejben lévő vitaminokra, ugyanúgy, mint az embereknél.

Utolsónak gratulálok +1 cukorbeteg cica. :D

Nem kell nekik adni szándékosan pl. csokit, lekvárt, gyümölcsöt, mert semmi szükségük rá. Csak cukorbetgek lesznek, jobb estben csak egy kis hasmenés. De akár bele is halhatnak. Szándékos alatt azt értem, hogy nem az a normális egy cicás gazdinál, hogy :

Reggel munka előtt megtölti gyümölccsel vagy lekvárral vagy bármi hasonlóval a cicája tálját. Én még suliba járok reggel általában tápi kapnak, délután pedig már van időm nekik főzőcskézni pl. főzők csirkemellet és rizst vagy tésztát vagy pedig felbontok nekik egy halkonzervet vagy májkrémet. (minden olaj és só nélkül)

Szóval történhetnek véletlenek, pl az asztalon felejtünk v.milyen gyümölcsöt és a cica lelopja onnan.

Ettől még nem lesz komolyabb baja, max egy kis hasmenés. De ha szándékosan, gyakran édeset adunk nekik cukorbetegek lesznek. Csoki, kávé nagyobb mennyiségben mérgező nekik. Gyümölcsök közül a szőlő a legveszélyesebb, attól meg is halhatnak, még akkor is, ha csak kis mennyiségben kapják.

2015. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 macdln ***** válasza:
* általában tápot kapnak
2015. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!