Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macsakaallergia. Mit tegyek?

Macsakaallergia. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon allergiás vagyok a macskákra, tüsszögök, kapar a torkom. Ha szedek allergiagyógyszert, enyhülhetnek a tünetek? Elgondolkoztam rajta, hogy szeretnék macskát tartani.

2015. szept. 19. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélj róla az orvosoddal.

Nálunk apa nagyon allergiás volt a macskákra. Ennek ellenére vettünk egy (kinti) cicát. Minden gyógyszer nélkül hetek alatt megszűnt az egész macskaallergiája, és azóta (6 és fél éve) nem jelentkezett nála, pedig előtte ha egy macskaszőrszálat felé fújt a szél, már attól rosszul volt.

Szerintem mindenképp beszélj előtte az orvosoddal, és a gyógyszer szedése mellett járj sokat macskás környezetbe. :)

2015. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én azt olvastam már több helyen is, hogy a macskaallergiások igazából egy fehérjefélére allergiások, ami a faggyúmirigyekben és a macskanyálban van, és mosakodáskor a szőrre kerül. Állítólag vannak olyan macskafajták, amik ebből kevesebbet termelnek, szóval akár allergiásoknak is megfelelőek lennének, például a szibériai macska. Persze ez emberfüggő, de ha esetleg ismersz valakit, aki ilyet tart, kipróbálhatnád. De az is igaz, hogy nem mindenkinek telik fajcicára...
2015. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%
Erősítsd meg az immunrendszeredet és takaríts sokat. A tesóm nekem is allergiás volt a macskára. Ennek ellenére 4 évvel ezelőtt befogadtunk egy kismacskát. Én azt mondtam neki, hogy ne gyógyszerekkel kezdje el tömni magát, hanem sok gyümölccsel és zöldséggel, ezenkívül pedig hozzá fog szerintem szokni a szervezete. Valahogy úgy képzeltem el, mint egy oltást. Ott is sokszor legyengített vírusokkal alakítják ki a védettséget. Nem vagyok orvos, ezt csak úgy én gondoltam ki. A tesómnak viszont 4 éve nincs allergiája, pedig az ő ágyában alszik legtöbbször.
2017. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!