Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol, hogyan lehet legjobban...

Hol, hogyan lehet legjobban tájékozódni az egzotikus perzsa macskákról?

Figyelt kérdés
Érdekelne: tulajdonságok, tartása, esetleges hátrányok, fiút vagy lányt, az ára, és hogy hol lehet beszerezni?
2010. márc. 14. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem perzsa kandúrom van, és rettenetesen válogatós. Egy hétig ha ugyanazt eszi, akkor megunja, és nem kell neki. Csak úgy hajlandó enni, ha ott állok mellette.

Játékos.

Folytonos kefélgetést, fésülést igényel, főleg, ha kijár, mert minden beleakad a szőrébe.

2010. márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, egyet nem írtam: ez a kérdéses fajta rövid szőrű, kifejezetten erről érdeklődünk, kérdezünk.
2010. márc. 15. 17:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem olvasgass a neten minnél több cicás oldalt. A macskafajták között nincs olyan nagy különbség, mint a kutyafajták esetében, a tartásuknál 1-2 speckó dolog (pl. a "sima" perzsa cicánál a hosszú szőr ápolása) jöhet csak szóba. Egyébként majdnem minden cicának hasonlók a szükségletei. Persze leginkább a macsek egyéniségétől függ a legtöbb dolog.

Ha esetleg kifejezett fajtaorientált oldalak érdekelnek, akkor ezt találtam:

[link]

[link]


Érdemes macsekos újságokat/könyveket tanulmányozni, az alapokat onnan a legkönnyebb megtudni, aztán a legtöbb dolog úgyis akkor alakul majd ki, ha megjön a kiscica.


Jó cicázást!

2010. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy macska újságot, abban tenyésztői hirdetést is találsz, akinek a honlapján sokmindent megtudhatsz.

De a helyedben normál perzsát vennék, az egzotikusnak rengeteg légúti gondja, betegsége alakult ki amiatt hogy az orrt a szemekkel egy vonalba hozták és az egészséget nem vették figyelembe.

2010. ápr. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A normál perzsának is ugyanolyan légúti problémái vannak. Ő nem a hygyományos és a most modern perzsa között gondolkodi, hanem az exotic fajta érdekli.

Csak hogy ne essék több félreértés itt egy kép róla:

[link]

(Ez tulajdonképpen egy rövid szőrű modern perzsa)

[03-15 23:05 voltam]

2010. máj. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy maradt-e félreértés, de akkor ez a legutóbbi link ezek szerint nem a rövid szőrű exotic, hanem a modern ...?!
2010. máj. 3. 08:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, ez a rövid szőrű.

A "modern" persza a nagyon nyomott képű, akinek az orra egy vonalban van az arccal, ezek a ma elterjedt macskák. A hagyományos perzsa pedig csak egy kicsit rövidebb orrú, mint egy átlag macska. Mindkettejük közös jellemzője, hogy hosszú a szőrük.

Az exotic valahol a kettő között van, de rövid szőrű.

2010. máj. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint nekem hagyományos perzsám van.
2010. máj. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!