Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska lakásba (plusz egyéb...

Macska lakásba (plusz egyéb kérdések)?

Figyelt kérdés

Mindig is voltak macskáim, de csak kijárósok. Jelenleg lakásban élek, és szeretnék macskát. Foglalkozás mellett tényleg jól érezheti magát a macska kijárás nélkül?

Hogy oldjátok meg, hogy ne rohanjon ki a macska a bejárati ajtón? Leginkább ez érdekelne. Nem szeretnék ki-be kommandózni a lakásból.

Mennyire gáz, ha felugrik a konyhapultra? Mert a konyhából nem tudom kizárni, egyben van a nappalival.

Van egy kutyám, őt magammal viszem, ha elutazok valahová - a szüleimhez, vagy nyaralni. Ezt hogy érdemes megoldani?



2015. okt. 4. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Bent van 3 macskám, soha nem akartak még kimenni. Elvannak nagyon jól bent is. Bejárati ajtóig elmennek ha megyek ki, de nem rohannak ki sose.

Arról, hogy bárhova felugráljon le lehet szoktatni ha mindig rászólsz hangosan. Anyám így szokta, én viszont nem, engem nem zavar ha mászkál asztalon, konyhapulton a macska. Szeretem mikor ott ül fent, és nézi hogy főzök meg ilyesmi. Aranyosak olyankor. Nyaralásra magammal vittem mikor egy macska volt, de a 3-at már nem, ismerősöknél vannak olyankor.

2015. okt. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én a nyaralást úgy tudnám megoldani, hogy párom anyja tudna felmenni megetetni. De akkor se akarna kirohanni? Én leginkább ettől tartok, hogy kirohan a lakásból, onnan rögtön ki tud jutni egy ilyen közös udvarra és ki a kapun.

A másik, hogy benti macskánál az ablakot csak bukóra lehet kinyitni, nem? Báár szerintem ott is ki tud mászni, de szellőztetni meg muszáj... vagy szúnyoghálót nem kaparja ki?

2015. okt. 4. 23:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek benti cicája van. Már kölyökkora óta benti volt, nem vágyik ki. Lehet mellette szellőztetni, a szúnyogháló, meg amúgy se árt. Amúgy tök jól el van, ad egy napi rendet, barátnőmé pl reggel 6kor kegyetlenül ébreszt hétvégén is, napközben eljátszik és nagyon sokat alszik, az övé általában este 9 körül nyom egy szunyát éjjel viszont eléggé aktív. A hálószobát tilos bezárni, mert akkor ott nyávog egész éjjel az ajtó előtt és kaparja. Neki az kell, ha elunja magát, akkor odafeküdhessen melléd aludni, na meg ugye a reggeli ébresztő sem maradhat el.


A konyhapultról annyit tudok nyilatkozni, hogy ha ott vagy le tudod tiltani a felugrásról, de amint kiteszed a lábad a lakásból már az is az ő területe lesz. Amúgy nem vágyik kifelé, az ablakban szokta lesni a madarakat, akkor eléggé muris, meg néha kiviszi sétálni, de ezt a macskát nem igen hatja meg.

2015. okt. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, ha utazol valahova, akkor vidd át egy barátnőhöz vagy valakihez, mert az, hogy napi 1x-2x feljárnak etetni szegény állatnak nem elég, nem jól viselik a magányt.
2015. okt. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a másodikon lakom, ablak egész nyáron bukóra volt nyitva,nem akart kimászni rajta sosem. Szerintem ne aggódj , nem fog kifelé szökdösni a bejárati ajtón sem, az enyém is csak kikísér,néha kikukucskál és ennyi. Ez megszokás kérdése. Azt, hogy felugráljon mindenhova nem tudom hogy tudnád megoldani, ők mindig magasban szeretnek lenni,minden érdekli őket, kis kiváncsiak. Sok takarítás a megoldás erre, konyhában is. Én mielőtt hozzákezdek főzni áttörlöm a konyhapultot(ilyen nedves, eldobhatós,tisztító törlőkendővel) mert ha nem vagy otthon vagy nem nézel oda ,úgyis felugrik mindenhova.Viszont ami a legfontosabb , mivel benti cica lesz, és ha nem szeretnéd pároztatni, mindenképp ivartalanítsd, úgy picit nyugisabb lesz az életetek. :)
2015. okt. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!