Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a kiscicámnak?

Mi baja lehet a kiscicámnak?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos cicum. Tegnap reggel HAB folyt a szájából... nagyon megijedtem! Evett, ivott, utána elmúlt neki. Gondolkodtam, hogy attól lehet-e, hogy nagyon éhes volt? Este 6 körül evett utoljára, és másnap csak 11 óra körül kapott reggelit. Lehetséges, hogy a gyomorsav miatt volt? Vagy valami megakadt a torkán? Mindent a szájába vesz, kint is, bent is, amit csak talál.. csináltam neki fonalból pom-pomot, egyik nap annak a szálát húztam ki a szájából. Természetesen rögtön elvettem tőle.

Volt már valakinek ilyen a cicájával? Anyu mondta, pár hete is előfordult ez, ugyanígy reggel, míg nem kapott kaját. Vigyem állatorvoshoz?


2015. okt. 8. 10:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Olyan településen élek, ahol csak 1 állatorvos rendel. Utolsó, csesszél már le légy szíves, hogy ritkán etetem a macskámat. 4 hónapos, 2,2 kgmos macskáról van szó. Eleinte éjjel is mindig előtte volt a kaja (bent alszik) de mivel durván hízni kezdett, és mióta napközben már alig alszik ---> éjszakákat átalussza, úgy gondoltam nem teszek neki ételt éjjelre, csak tejet. Mindegy, állatorvos látta, szerencsére nincs baja. Egészséges, boldog cica.
2015. okt. 8. 22:47
 12/16 anonim ***** válasza:

Tejet pont nem kéne a macskának adni.

Pláne nem kinthagyni hagy álljon.

2015. okt. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hú látom te is nagyon értesz a macskákhoz. Aztán miért ne kellene neki tejet adni? Pláne egy kismacskának. Először értelmezd amit olvasol... éjjel BENT van a macska---< a tej is...
2015. okt. 9. 16:32
 14/16 anonim ***** válasza:

Ott áll a tej szobahőmérsékleten.

A másik hogy a TEHÉNtej benne is van a nevében, tehén borjának való.

Egy gyengébb emésztőrendszerű macska szétf****sa magát más faj tejétől.

Pláne ha kint hagyod a szobahőmérsékleten érlelődni a tejet...

Ember se nagyon tudja megemészteni a tejet.

2015. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Á, az nem baj, hogy olyan településen élsz, ahol csak 1 állatorvos van.

Ahol én élek, 1 sincs.

Éppen ezért mindig vesszük a bátorságot és akármelyik állatorvost felhívjuk, aki épp szimpatikus. Nyugodtan kérdezhetsz tőlük, nem gond, hogy nem hozzá fogod konkrétan vinni a cicát.


(Az egyik válaszoló írta, hogy a tehéntej nem macskának való; ez igaz, nézz utána a neten akár. Nagyon sokan nem ajánlják a macskák részére a tehéntejet, tehéntejből készült termékeket. Ettől függetlenül sokan adnak a macskának tehéntejet.)

2015. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sosem fosott még tőle, elárulom. :) A nagy cicám, aki 16 (!) éves, kiskorától fogva iszik tejet és makk egészséges. :)) Egyébként általában kecsketejet isznak.
2015. okt. 12. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!