Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős korában lehet a...

Mennyi idős korában lehet a macskát ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
Van egy lány cicám de a szüleim a tartását csak úgy engedték meg ha majd ivartalaníttatva lesz.De nem tom mikor kéne.

2015. okt. 13. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a szüleidnek. Legjobb ezt az állatorvosotokkal megbeszélni, de általában 6 hónapos kor után már javasolt.
2015. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosa válogatja,például én nem tudtam rábeszélni a dokinkat az ivartalanításra pedig közel 8 hónapos a kandúrom.

Megrögzött egy ember,1 éves koráig nem hajlandó rá,azt mondja, hogy addig alakulnak ki a másodlagos nemi jellegek.

Pedig én még tél előtt szerettem volna. :(

Én is azt olvastam,hogy 6 hónapos kortól már lehet.

2015. okt. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
5-6 hónapos kortól már lehet, nekünk pl. a doki javasolta. Jobb már az első tüzelés előtt.
2015. okt. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 macdln ***** válasza:
81%
Néhány tenyésztő úgy adja már oda a 3-4 hónapos kiscicát az új gazdinak, hogy ivartalanítva van, ezzel megelőzve, hogy szaporítás áldozata legyen a cicus. Szerintem is még az első tüzelés előtt kéne ivartalaníttatni. Egyik ismerősöm cicája 7 hónapos volt, amikor szült, szóval 5 hónapos kora körül volt az első tüzelése. Sokakkal megesik az, hogy úgy gondolják elég lesz majd 6-7 hónapos korban ivartalanításra vinni a lány cicájukat. Viszont az iménti eset alapján (sok ilyen eset történt már szerintem) 4-5 hónapos kor között érdemes elvégeztetni a műtétet. A cicának is jobb lesz, meg nektek is. Az egyik válaszoló írta, hogy az orvosuk nem hajlandó ivartalanítani a cicáját 1 éves koráig. A nőstény cicák átlagosan 5-6 hónapos korukban válnak ivaréretté.... Szerintem keress egy másik állatorvost!
2015. okt. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 macdln ***** válasza:
100%

Bocsánat, nem nőstényt, kandúrt akartam írni.

* a kandúrok általában 7-8 hónapos korukban válnak ivaréretté. (én így hallottam, ha rosszul tudom, valaki javítson ki) Szóval a te kandúrod már biztosan ivarérett, tényleg nézz egy új állatorvos után.

2015. okt. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"A kutyák és macskák ivartalanításának optimális időpontjával kapcsolatban nagy a zűrzavar Magyarországon."

"Gyakorlatilag minden ivartalanítással megelőzhető betegség szempontjából optimálisnak nevezhető, ha az ivarérés ELŐTT, vagyis nem később, mint 3-6 hónapos életkorban történik az operáció. Az ebben az időszakban végzett műtétek után semmiféle káros következmény nem mutatható ki."


Ezen a linken jól leírja:

[link]

2015. okt. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos kor után már lehet ivartalanítani.
2015. okt. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!