Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvágtam a macskám mancsát,...

Elvágtam a macskám mancsát, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem volt szándékos, fát vágtam ő pedig rámugrott a padlásról, és eltaláltam a mancsát. Szerencsére nem a lábujjait találtam el csak az az feletti részt, illetve egy ujja el van fordulva oldalra. Kapott egy negyed fájdalomcsillapítót, fertőtleníteni nem mertem, állatorvoshoz legkorbban kedden tudom elvinni.

2015. okt. 16. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Óh, hogy mérnem nyeltek le... Akkor most nem lenne semmi gond. Akkor hívd ki a dokit, vagy vitesd el magad a macskával együtt!
2015. okt. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Jujj szegény :( Próbáld neki bekötni gézzel, rakj rá vizesruhát hátha jó, és ügyelj rá h ne nagyon mászkáljon .. Lehet h jobb lenne ha bevinnéd éjszakára legalább az előszobába :) Rem tudtam segìteni
2015. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
És majd mondd mi lett vele :(
2015. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés,hogy mennyire vágtad el. Ez baleset, bárkivel megeshet, nem értem az első válaszoló reakcióját...


A fertőtlenítéstől ne félj, ez szükséges. Betadine-nal kend át és kösd be neki. Ügyelj,hogy ne rágja le a kötést. Nem volna jó,ha emiatt elfertőződne a seb, mert csak rosszabb lesz minden.


Figyeld a viselkedését,hogy eszik-e, illetve iszik-e eleget. Főzhetsz kamillateát, ez gyenge antiszeptikum, és gyulladáscsökkentő. Kapjon vitamindús táplálékot.

2015. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a vizes géz semmire nem jó. Fertőtlenített, száraz kötést tegyél rá!
2015. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a baleset miatt! Hanem hogy majd kedden... Blabla. Ha fontos neki akkor ma! Megoldhatatlan dolog nincs, csak nem akarás!
2015. okt. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kapott egy negyed fajdalomcsillapitot... remelem, nem aszpirin szarmazekot, mert akkor most kezdhetsz aggodni, hogy sikerult-e megmergezni a macskadat. Ok ugyanis nagyon erzekenyek ra. :/

Ha nem olyan problemas, akkor fertotlenites, ha durvabb, akkor fertotlenites, es bekotozes.

A fajdamoncsillapito ilyenkor azert sem szerencses, mert ha nem erzi, hogy baja van, nem vigyaz ra. :/

2015. okt. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2015. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
téged kéne vinni napok múlva orvoshoz ha el lenne fordulva az ujjad!!! gratulálok!!!!! ha bajod van te rohansz ugye???? az a macska is egy előlény!!! van szíved hagyni hogy keddig szenvedjen????
2015. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne engedd addig ki amíg nem gyógyult be a seb a lábán mert összepiszkolja és elfertőződik. A doki majd biztos levágja a sérült ujját de rendbe fog jönni és gyógyultan nem fogja érezni a hiányát.
2015. okt. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!