Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen lenne házi macskát...

Milyen lenne házi macskát lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Csak mert úgy olvastam, hogy nemesített macskát ajánlott, mert a házi cica csak szenvedne odabent. Szeretnék is egy bengáli cicát, de sajna nem túl olcsó...
2015. okt. 19. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy attól függ hogy fajtatiszta-e vagy sem, szimplán vérmérséklet kérdése.

Két házi cicám van. Az egyik vígan ellenne a lakásban 0-24 ha hajlandó lenne az almot használni. Így viszont kénytelen kimenni. De jellemzően nincs kint sokat. Nyugodt, egésznap alszik azt meg édes mindegy neki hol teszi.


A másik pörgősebb. Abszolút szobatiszta, alapvetően én nem is díjazom ha sokat kint van egyedül mert ő nem olyan rég van nálunk, mégis ahogy nyílik az ajtó már kint is van. Ha egy napig nincs kiengedve szabályosan bontja a házat, pedig itt bent is le van fárasztva már amennyire tudjuk mert ő 24 órából 25öt képes pörögni.

2015. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4 házimacskám van lakásban, nem úgy tűnnek mintha szenvednének, heverésznek az ágyon, esznek, isznak, játszanak, dorombolnak. Kimehetnének, de nem szoktak. Én ennek örülök is. Így biztonságban vannak legalább. Egy perzsám is van, az nyáron mindig ki akar menni, sétáltatni szoktuk is olyankor. Hidegebb időkben ő sem megy sehova.
2015. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. okt. 19. 21:59
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekünk volt már bent cicánk, már házi, nyugodj meg nem fog szenvedni. A bengáli egy hiperaktív macska, állandóan játszani kell vele. Egy macska nem unatkozik, ha van vmi, ami leköti a figyelmét, mondjuk egy doboz, amiben bújkálhat, egy kikötött labda, a TV. Persze ezeket hamar megunják, főleg olyan játékot szeretnek, ami magától mozog, mondjuk ha egy mobil rezgőjét bekötöd, és belerakod egy kinder sárga doboz belsejébe, de celluxozd ám le, ki ne nyíljon. Vagy ehhez hasonló marhaságokat :D

Viszont egy macska sokat alszik, nem kell mindig háborgatni, kell neki egy fekvőhely, ahova elhúzódhat. Ha unatkozik, akkor elmegy aludni, ilyen egyszerű. :)

Remélem segítettem! :)

2015. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ha ivartalanítottod nem lesz baj
2015. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem kettő van, bent alszanak, napközben kint vannak. Lakásban nem tartanék, nagyon sajnálom a bezárt macskákat.
2015. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha kicsi korától mindig benn van (és ivartalanítod), akkor ne lesz baj. Régen nekünk is kinti-benti macskáink voltak, de túl gyakran pusztultak (járvány, autó, ember stb. miatt), és amikor az utolsó pusztuláskor feltettük az állatorvosnak a kérdést, hogy "milyen élete lenne a megmaradt macskáinknak a lakásban?", csak annyit válaszolt:"biztonságosabb" - ennyiben maradtunk...

Szóval szerintem se aggódj, nagyon jól megvannak idebenn (abszolút "házi" cicák, mind utcai keverék), és legalább nem eshet semmi bajuk. (Mondjuk nálunk azért is vannak ketten, hogy ha már lakásban élnek, legalább fajtársuk legyen, és akkor se legyenek egyedül, ha mi nem vagyunk itthon. De sok macsek egyedül is elvan. Úgyis rekord időt alszik / pihen napközben, akkor nem hiányzol neki:)))

2015. okt. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tozser Alex válasza:
Kiskoratol kezdve bent kell tartani, hogy megszokja. Hidd el ha sokaig nemvolt kint, nemis akar majd. Jolessz neki az edes otthon.Ha kinti/benti azt egy szep napon majd nemfog hazajonni..hidd el igy van..Ajanlom bent tartani, az enyem es puha kis edes szorgomboc, velunk alszik, apolt nagyon szep macska, es eszebe sincs az ajto ele allni.
2015. okt. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szőrös! :)
2015. okt. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A bengali "nem tul olcso". Nevezzuk inkabb neven, kwa draga :P

Megjegyzem, ha kb ennyit tudsz a cicakrol, hogy a hazi szenvedne odabent, akkor egyenlore ne akarj bengalit, mert hiaba egy angyaltunderdragasag, nem igazan "idealis elso macska". Van egy eroteljes temperamentuma, es energiaigenye.

2015. okt. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!