Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskabolha ellen mit lehet...

Macskabolha ellen mit lehet tenni? Már szinte mindent kipróbáltunk :' (

Figyelt kérdés

3x vettünk nyakra cseppentős bolhairtót, 2 hetente spray-el befújjuk őket, naponta fésülöm őket...


Mi a bánatot lehetne még csinálni? A következő lépés az állatorvos lesz, csak k--*rva drága itt Németországban, főleg úgy, hogy nem egy cicánk van. De mindegy. Ha van még valami ötletetek, szívesen fogadom...


A robotporszívó naponta megy... ahol fekszenek a macskák mindennap takarítunk...


2015. nov. 16. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbáljatok ki minél több cseppet - persze a hatóidőt betartva!

Mi több, mint egy évig játszottuk ezt... kipróbáltuk szinte az egész termékpalettát, nekünk végül az advantage vált be, ajánlom jó szívvel, ha még nem került sorra nálatok.

Míg a többi csepp után egy hét múlva nyüzsögtek rajtuk a bolhák, az advantageből egyetlen pipetta kellett, azóta nem láttunk egy darab bolhát sem, pedig hónapok óta nem használunk semmit a két cicára. Persze szobacicák, így elég kicsi az esély a visszafertőződésre :)

2015. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Az állatorvoshoz ne vigyétek őket, mert nem csinál semmi,t csak a vizsgálati díj fejében újabb terméket ajánl, mi is így jártunk.

Sajnos macskáknak nincsenek olyan injekciók pl., mint a kutyáknak :(

2015. nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi nektek...nyugodtan írhatnak mások is még, hogy mi vált be!!!


Amikor nézem a cicákat nem látni rajtuk semmit, de napi szinten 3-4 bolhát fésülök ki belőlük! 2 féle cseppet próbáltunk eddig, 4x, a határidőt betartva. Ezenkívül használom a sprayt, a fekvőhelyekre, szőnyegekre, mindenre, ahol szeretnek lenni... (meg a macskákra is, mert olyan spray amit állatra is lehet).


A legutóbb valami beaphar cseppet vettünk előtte volt már a frontline is, meg még egy de nem emlékszem már a nevére.

2015. nov. 16. 18:23
 4/10 A kérdező kommentje:
elírtam, szóval 3 félét... az biztos, hogy a frontline volt 2x, mert az "híresebb" de szart sem ért...
2015. nov. 16. 18:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Robotporszívó sarkokban, eldugott helyeken nem hatékony, ezeknél érdemes rásegíteni, gyakran fel is mosni. Kanapét, takarókat, amiken elvileg nem fekszik macska, szintén porszívózni vagy mosni kell. És az egész lakást végigfújni neostomosannal vagy biokillel (nem tudom, Németországban lehet-e kapni), de úgy, hogy utána ne nyalják fel vagy fetrengjenek bele a macskák... Nem egyszerű, sok sikert!
2015. nov. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

advantage csepp. Arra figyelni kell, hogy rendesen legyen felrakva (szoval a borre, vegig a gerinc menten, nem a szorrre), de eddig ez volt a leghatekonyabb mid kozul.

sajnos a frontline-re mar egy csomo bolha immunis. :/

2015. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekunk a bolhanyakorv jott be. Allatorvos a frontlinet ajanlotta, hat nem ert semmit. Vegul is vettem egy ~1500 forintos nyakorvet es mire lejart a hatoideje, egy szem bolha nem maradt es azota sincsen. Ja es a nyakorv feltetele elott jol meg lett furdetve szegeny. Plusz tetufesuvel at lett fesulve minden nap alaposan.
2015. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát arrafelé nem tudom, mi milyen néven fut és mennyire kapható, de hatóanyag alapján neten keresgélhetsz (segítenék, de egy hangot nem tudok németül :D).

Lakásba a Neostomosan ampullát ajánlom. Vízzel hígítani kell és szétpermetezni akár többször is. Sok helyen ajánlják fürdetésre is, de macskákra nem biztonságos, úgyhogy ne kísérletezz inkább.

Cseppből a Frontline híresen semmit sem ér. Stronghold vagy Advocate, ami ér valamit. Nyakörv irtásra nem tudom mennyire jó, én csak megelőzésre használom, arra bevált az olcsó is, de egyébként a Foresto márkát szokták ajánlani, az úgy tudom ilyen esetben is jó.

Féreghajtó tabletta is jó lenne egyúttal, bár a Strongholdnak van elvileg ilyen hatása is, csak nem elég széles spektrummal. És sajnos sokszor együtt jár a külső és belső élősködő.

Ja és alapos takarítás kell mindenhol. Nem elég sajnos ott, ahol fetrengenek a cicák, jártukban-keltükben is terjeszthetik az áldást. Minden zugot, padlórepedést alaposan át kell takarítani.

2015. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, az advantage-t ki fogjuk próbálni :)


A robotporszi egyébként jól takarít a sarokban is, mert a kis seprűje hoszabb a kerületénél, pont azért, hogy a sarkokból is besöpörhesse a koszt. A kanapét, stb.-t heti1-2x porszívózzuk rendesen, és mindent lefújok bolhairtóval...szőnyeget, kanapét, stb.


Nyakörvet semmiképp nem szeretnénk, ronda és zavaró is a férjem is így gondolja.

2015. nov. 19. 18:33
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az állatorvoshoz ne vigyétek őket, mert nem csinál semmi,t csak a vizsgálati díj fejében újabb terméket ajánl"


ez max a rossz helyeken lehet. Épp ma vittem a cicám (vizsgálat is volt, meg féreghajtás), és befújta, rendesen bedörzsölte bolhairtóval. Már azonnal potyogtak belőle a bolhák, és még mindig jön belőle. Azt mondta ez 3 hétig jó lesz, utána lehet ismételni ha még bolhás.

2015. nov. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!