Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek a penész ellen már...

Mit tegyek a penész ellen már mindent kipróbáltunk? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mind a két szobánk egy egy sarka elég széles sávban penészes, ezt betudtuk a hőhídnak bár szigetelve van a ház. De a farost hátuljú bútorokon is megjelent a zöld penész. Mindent lefújtunk szavóval és el is tűnt szépen de ahogy jön a fűtés szezon rögtön előjön. Szellőztetek de csak száraz időben, nem szárítok bent ruhát (vettünk szárító gépet), minden helységben van párastop sőt a szekrényekben is. A fürdőben van elszívó is. Mi mást tehetnék még?
2014. jan. 18. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Műanyag ablakok vannak ?
2014. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én sem jártam sikerrel az általad próbált dolgokkal, végül rászántam magam és beruháztam egy ilyenbe: [link]

Érezhetően jobb a levegő minősége és még a nyitott csomag ropi is ropogós marad :)

2014. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
egyenletes, legalább 20°C hőmérsékletet csinálj! el fog tűnni a penész.
2014. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Műanyag ablak van de csak a konyhában a szobákban még a régi dupla fa van. A hőfok egyenletes mivel cirkó fűtésünk van. Van egy 3 éves lánykánk megüt a guta ha meglátom a penészt.
2014. jan. 19. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Tehát nincs hőhíd, egyenletes és meleg a lakás, nem teregetsz bent, szellőztetsz is rendszeresen+ van minden helyiségben párátlanító készüléked, ha jól értem?


Meg kellene nézni, hogy mennyi a relatív páratartalom a lakásban. Ha ezekkel a feltételekkel együtt még mindig magas, akkor ott valami más probléma van.

Ha nem magas, akkor viszont nem kellene penészednetek.


Nincs olyan fal, ami talajszint alatt van? Esetleg csőtörés?

2014. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!